ОБЗОР: Монако и Ница не сгрешиха във Франция (ВИДЕО)

„Орлетата“ са лидери в Лига 1 – вижте всички резултати

Тимът на Монако надигра Брест с 2:0 в 11-ия кръг на френската Лига 1. Успехът обаче съвсем не дойде лесно за монегаските, тъй като през първото полувреме бяха отменени две попадения на Брест - дело на Жереми Льо Дуарон заради нарушение в атака и на Лилиан Брасие поради засада.

Денис Закариа изведе Монако напред в резултата в 16-ата минута, а руснакът Александър Головин направи 2:0 в 69-ата минута. В добавеното време на мача Брасие от гостите бе изгонен от терена заради втори жълт картон.

Така Монако събра 24 точки и заема третото място, след като Ница затвори кръга с домакински успех над Рен с 2:0 и оглави класирането.

„Орлетата“ спечелиха с попадения преди и след почивката като през второто полувреме по един играч и от двата отбора беше изгонен с директен червен картон. След успеха Ница събра 25 точки, като има с 1 повече от втория ПСЖ.

По-рано през деня Реймс доказа добрата си форма, като победи Нант с 1:0 при гостуването си. Трите точки за тима донесе японецът Джуния Ито, който вкара единствения гол четвърт час преди края на редовното време.

Тимът на Льо Авър също спечели, след като се наложи над Тулуза с 2:1 като гост. Тайс Далинга изведе Тулуза напред в резултата в началото на втората част, но Мохамед Байо направи пълен обрат за гостите с две попадения, като второто бе в добавеното време.

В друг мач от кръга Страсбург и Клермон направиха 0:0, а домакините завършиха мача с човек по-малко заради червен картон на Марвин Сеная. Малко преди това Нето Борхес от гостите си отбеляза автогол, но той не бе валидиран, защото преди това играч на Страсбург е бил в положение на засада. Страсбург и Клермон остават в дъното на класирането на Лига 1.