ОБЗОР: Нюкасъл с класика в дербито, продължава за ФА Къп (ВИДЕО)

ОБЗОР: Нюкасъл с класика в дербито, продължава за ФА Къп (ВИДЕО)

Още един от "свраките" се контузи, Лестър, Ипсуич и Ковънтри също са на 1/16-финал

Нюкасъл се класира за 1/16-финалите на турнира ФА Къп, след като спечели местното дерби със Съндърланд с класическото 3:0.

„Свраките“ продължават напред, след като нападателят им Александър Исак се разписа в началото и в края на второто полувреме, а през първото Даниел Балард си вкара автогол.

За гостите обаче имаше и лоша новина, защото още един техен футболист влезе в лазарета. Жоелинтон се контузи преди почивката и опита да продължи след нея, ала не успя, така че беше заменен принудително.

Иначе Нюкасъл доминираше от старта на мача и "свраките" направиха три големи пропуска чрез Шон Лонгстаф в първия половин час.

Гостите обаче поведоха в северняшкото дерби в 35-та минута, когато Бруно Гимараеш подаде на Жоелинтон по фланга и той центрира, а Даниел Балард изпрати топката в собствената си врата.

Нюкасъл отбеляза втория гол след едва 30 секунди игра през втората част. Мигел Алмирон отне топката от защитник на Съндърланд в наказателното поле и подаде на Александър Исак, който бе точен от близо разстояние.  Шведският нападател се разписа отново в добавеното време от дузпа и Нюкасъл взе дербито със Съндърланд с 3:0.

В други мачове от кръга Лестър надви с 3:2 Милуол, Ипсуич надигра с 3:1 АФК Уимбълдън, а Ковънтри разби с 6:2 Оксфорд Юнайтед.

Мусиала отново тренира с Байерн Мюнхен

Звездата на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала е все по-близо до завръщане в игра

Интер ще пазарува от Динамо Загреб?

Интер иска да се подсили с десен защитник през януарския трансферен прозорец

Алаба поема към Галатасарай след Реал Мадри

Времето на Дейвид Алаба в Реал Мадрид изглежда е все по-близо до своя край.

Реал Мадрид се прицели в защитник от Бундеслигата

Реал Мадрид вече планира бъдещите си ходове на трансферния пазар, въпреки че настоящият сезон в Ла Лига се развива с променлив успех за „кралския клуб“

Гасперини: Не искаме да сме просто в топ 4

Старши треньорът на Рома Джан Пиеро Гасперини смята, че победата с 1:0 над Комо е била „най-доброто домакинско представяне на Рома за сезона“ и уверява, че отборът не би се задоволил с четвъртото място в класирането на Серия А и се надява да продължи в същия дух

Реал Мадрид с нов залп срещу реферите

Телевизията на Реал Мадрид (RMTV) предприе безпрецедентна атака срещу съдийството, излъчвайки унищожително видео по адрес на рефера Пабло Гонсалес Фуертес

Порто отново е на върха в класирането

Лидерът в португарското първенство Порто възстанови преднината си от пет точки на върха, след като се наложи с 3:1 над Ещрела Амадора

Нападател на Милан ляга под ножа?

Сантиаго Хименес все още не е по-близо до завръщането си в Милан шест седмици след контузия на глезена и има информации, че може да се нуждае от операция

Исека си намери отбор

Бившият нападател на ЦСКА – Аарон Исека, отново има отбор