ОБЗОР: Огромен срам за Партизан в Европа (ВИДЕО)

Георги Костадинов пред отпадане от Лигата на конференциите

Сръбският Партизан бра голям срам в Лигата на конференциите. "Гробарите" допуснаха опустошителна загуба с 0:5 от Нордселанд като гост. Поражението не е най-голямото в историята на клуба, но медиите в Сърбия побързаха да го наредят сред едно от най-смущаващите. През годините "черно-белите" са допускали 0:5 от Ювентус и Динамо Загреб, 0:6 от Динамо Дрезден, както и 1:5 от Билбао.

Резултатът откри Мартин Фрезе още в 11-ата минута, а Маркус Ингвартсен удвои от дузпа точно преди почивката. През втората част Партизан продължаваше да допуска сериозни грешки в отбрана. Отново Ингвартсен се разписа от бялата точка, автогол пък си заби Илич, а преди това сред голмайсторите се записа и Оливер Виладсен.

За сигурен участник в групите на Лигата на конференциите може да се счита и Ференцварош. Унгарският гранд разби Жалгирис с 4:0. Не така стоят нещата за бившия национал Георги Костадинов. Халфът игра 90 минути в Белгия срещу Гент при поражението с 0:2. Попаденията паднаха в последния четвърт час на срещата. Малик Фофана откри, а в добавеното време се разписа и Хонг Хюнг Сеок.

Под напрежение е и финалиста от последното издание Фиорентина. Тимът на Винченцо Италиано отстъпи с 0:1 на Рапид във Виена и ще трябва да обръща развоя на сблъсъка във Флоренция. Интересното е, че в предходната кампания "виолетовите" бяха солидни именно при визитите, а колебливите резултати идваха у дома на "Артемио Франки".