ОБЗОР: Порто и ПСЖ са последните осминафиналисти в Шампионска лига (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от сряда вечер

Порто и ПСЖ взеха последните вакантни квоти за осминафиналите на Шампионска лига.

„Драконите“ спечелиха с 5:3 домакинството си на Шахтьор (Донецк), което бе и пряка битка за второто място в групата, за да продължат напред с 12 точки и да оставят съперника си с 9 да играе в Лига Европа.

Далеч по-трудно беше на ПСЖ, тъй като френският тим направи 1:1 като гост на Борусия (Дортмунд) и трябва да благодари на Милан, че обърна Нюкасъл в другия мач, за да се класира за преките елиминации.

„Жълто-черните“ си бяха осигурили място в тях предсрочно, но след ремито ще очакват жребия в понеделник като победители в групата с 11 точки. ПСЖ събра 8, колкото и Милан, ала има по-добри показатели в преките сблъсъци, докато Нюкасъл остана последен с 5 в своя актив.

В сряда вечер в Дортмунд двата отбора очаквано започнаха предпазливо срещата и в началото чисти положения на практика липсваха. В 14-ата минута такова се откри пред Юлиан Брант, но той не улучи вратата.

Отговорът на ПСЖ не закъсня. Звездата на тима Килиан Мбапе бе изведен зад гърба на защитата, финтира вратаря и насочи топката към мрежата, но с фамозна намеса Никлас Зюле успя да избие точно на голлинията.

После ПСЖ удари греда, след удар на Брадли Баркола в 20-ата минута, а в 24-ата Коло Муани пропусна отлична възможност. В 32-ата минута домакините също пропиляха добра възможност, тъй като Карим Адейеми не можа да вкара от добавка след изстрел от дистанция на Йозджан.

Преди почивката двата отбора направиха по един фрапантен пропуск, но Коло Муани от гостите и Матс Хумелс от домакините не бяха точни.

След паузата всеки отбор пробва по един шут, но вратарите показаха класа.

После обаче гостите сгрешиха при изнасянето на топката и Борусия се възползва. Карим Адейеми вкара отблизо в 51-ата минута.

ПСЖ изравни само 5 по-късно, тъй като тийнейджърът Уорън Заир-Емери напредна с топка в крака през центъра и с плътен изстрел възстанови статуквото – 1:1.

В 70-ата минута Мбапе стреля от дистанция, но без резултат, а в 75-ата той вкара и гол, който беше отменен заради засада.

Така срещата приключи при равенство, което облагодетелства ПСЖ заради победата в другия мач от групата на Милан с 2:1 в Нюкасъл.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) – ПСЖ 1:1
1:0 Адейеми (54)
1:1 Заир-Емери (56)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД): 1. Кобел (к), 27. Адейеми, 5. Бенсебайни, 19. Бранд, 43. Джейми Байно-Гитенс, 14. Фюлкруг, 15. Хумелс, 6. Салих Озджан, 11. Ройс, 25. Зюле, 17. Уолф;

Треньор: Ердин Терзич;

ПСЖ: 99. Донарума, 29. Баркола, 2. Хакими, 21. Люка Ернандес, 23. Коло Муани, 19. Канг-Ин Лий, 5. Маркиньос (к), 7. Мбапе, 27. Шкринияр, 17. Витиня, 33. Заир-Емери;

Треньор: Луис Енрике.