ОБЗОР: Последният Бохум продължи кошмара на Дортмунд (ВИДЕО)

ОБЗОР: Последният Бохум продължи кошмара на Дортмунд (ВИДЕО)

Втора поредна загуба на Нико Ковач след 0:2 в рурското дерби

Борусия (Дортмунд) записа втора поредна загуба под ръководството на треньора Нико Ковач, след като отстъпи с 0:2 при визитата си на опашкаря Бохум в рурското дерби от XXII кръг на германската футболна Бундеслига.

В герой за домакините се превърна Йоргос Масурас, който играе под наем в тима и реализира двете попадения в рамките само на 2 минути. В 33-ата гръцкото крило откри резултат, а в 35-ата го удвои, за да донесе трите точки на своите. С тях тимът се измъкна, поне временно, от последното място в класирането като вече има 14, докато Борусия остана с 29 в своя актив и без победа от един месец.

Днес 33-ата минута Масурас откри след подаване на Феликс Хофман, а 120 секунди по-късно удвои, възползвайки се от грешка на Никлас Зюле. Германският национал върна лошо топката назад, гръцкото крило внимаваше и се изстреля към топката, взе я и я прати зад гърба на вратаря. С този успех Бохум събра 14 точки и се премести от последното 18-о място едно нагоре, като на дъното се свлече Холщайн (Кил).

С автогол на Филип Трой пък Фрайбург се изкачи на 5-о място, след като макар и късно стигна до успеха срещу Санкт Паули. Винченцо Грифо пропусна дузпа в последната минута на първата част, но "франките" все пак стигнаха до успеха. Всъщност за Грифо това е втори пореден пропуск от бялата точка, а този път опитът му да вкара в "Стил Паненка" – копвайки топката в средата, беше разгадан от вратаря Никола Васил и той улови.

Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) постигнаха победи като гости с по 2:1, съответно над Щутгарт и Унион (Берлин). В лош момент дойде поражението за Щутгарт, който слезе на 7-о място с 35 точки, докато Борусия (Мьонхенгладбах) с 34 ги застигна и е точно зад тях.

Резултати от XXII кръг на Бундеслигата:

Бохум – Борусия Дортмунд            - 2:0

Санкт Паули – Фрайбург              - 0:1

Щутгарт – Волфсбург                 - 1:2

Унион Берлин – Борусия Мьонхенгладбах - 1:2

Аугсбург – РБ Лайпциг – 0:0

ПРОГРАМА:

по-късно днес:

Байер Леверкузен – Байерн Мюнхен

неделя:

Вердер – Хофенхайм

Айнтрахт Франкфурт – Холщайн Кил

Хайденхайм – Майнц 05

Мбапе убеждава Олисе да дойде в Реал Мадрид

Нападателят на Реал Мадрид Килиан Мбапе се опитва да убеди съотборника си от френския национален отбор Майкъл Олисе да се присъедини към „белия балет“, съобщава El Chiringuito

Германският футболен съюз иска Нагелсман да подаде оставка

Германският футболен съюз препоръча на Юлиан Нагелсман да се оттегли от поста селекционер на Бундестима, съобщава Sky Germany

Барселона ще продава Кунде

Барселона е готова да продаде френския защитник Жюл Кунде, съобщи Diario Sport

ОФИЦИАЛНО: Ман Сити счупи трансферен рекорд за Елиът Андерсън

Полузащитникът Елиът Андерсън преминава от Нотингам Форест в Манчестър Сити, съобщиха и двата клуба

Съперник на ЦСКА с рекордна оферта за нападател, отхвърлиха я

Съперникът на ЦСКА София в квалификациите на Лига Европа - Дери Сити, е отправил рекордна за ирландската футболна лига оферта на стойност 180 хиляди евро за голмайстора на Уотърфорд - Томи Лонерган.

Бивш треньор на ЦСКА пое Анортозис

Бившият треньор треньор на ЦСКА (София) Нестор Ел Маестро ще поеме кипърския Анортозис (Фамагуста) от новия сезон, съобщава сайтът 24sports.com.cy.