ОБЗОР: Рен удари Марсилия, Монако с 2:2 срещу Лориен

Вижте всички резултати и класирането в Лига 1

Рен победи Олимпик Марсилия с 2:0 в мач, в който се срещнаха два отбора, които имат амбиции да спечелят евроквоти в първенството на Франция.
Мартен Терие изведе домакините напред в резултата в средата на първата част.

След почивката Бенжамен Бурижо направи 2:0 за Рен след успешно изпълнение на дузпа.

С трите точки Рен вече е на осма позиция, като се изравни по точки със седмия Олимпик Марсилия, като и двата тима ще се борят до последно за местата в класирането, които дават право на участие в евротурнирите.

Отборът на Монако пропусна възможността да излезе на второ място в класирането, като стигна само до 2:2 при домакинството си на Лориен. Гостите поведоха още в първата минута на мача благодарение на автогол на Уилфрид Синго от монегаските. В 27-ата минута обаче Лориен върна жеста, като Формоз Менди си вкара също автогол, с който Монако изравни. Точно след час игра Юсуф Фофана даде предимство на Монако. Десет минути преди края на мача Денис Закария от домакините бе изгонен от терена заради втори жълт картон. В самия край на срещата и Айегун Тосин от гостите напусна терена заради директен червен картон. В добавеното време обаче Тиему Бакайоко изравни за Лориен. Монако пропусна отлична възможност да изпревари Брест и остана трети.

Клермон надигра Льо Авър с 2:1 в мач с два червени картона. Мухамед Шам да даде аванс на последния Клермон, но след половин час игра бе изгонен Елбасан Рашани за неспортсменско поведение. Андре Ая изравни за Льо Авър в добавеното време на първата част. Мухамед Шам обаче отново вкара за домакините и им даде надежда в борбата за оцеляване. В средата на второто полувреме бе изгонен Усама Таргалин от Льо Авър.

Реймс също постигна победа - 2:1 над Метц. Двата тима си размениха по един гол още в първия четврът час - Омар Диаките за домакините и Артюр Ата за гостите. Победата за Реймс донесе японецът Юня Ито десет минути преди края на редовното време. Реймс се изкачи на осмо място, а Метц остава на предпоследната 17-а позиция.