ОБЗОР: Силно българско начало в Лигата на конференциите (ВИДЕО)

Обрат от 0:3 до 4:3 в Босна - резултати и голмайстори

Първият кръг от груповата фаза на турнира Лигата на конференциите започна отлично за българския футбол.

Шампионът Лудогорец разби с 4:0 гостуващия Спартак (Търнава) в Разград, докато продаденият именно от разградчани капитан на националния ни отбор Кирил Десподов блесна с гол и асистенция в европейския си дебют за ПАОК.

Междувременно турският гранд Фенербахче надви вкъщи Нордселанд с 3:1 в другия мач от групата на Лудогорец, а Легия поднесе изненадата с 3:2 над английския елитен Астън Вила в първи мач от Група „Е“.

В 3-ата Павел Взолек даде аванс на поляците. Три минути след това Дюран изравни за 1:1. Ернест Мучи отново даде преднина на домакините в 26-ата минута.

В 39-ата минута Люка Дин с хубав удар отново възстанови равенството. Шест минути след подновяването на играта Мучи се разписа за втори път и донесе 3 точки за Легия Варшава.

Босненският шампион Жрински (Мостар) шокира полуфиналиста от миналия сезон в Лигата на конференциите АЗ Алкмаар в другата среща от групата, след като направи обрат от 0:3 до 4:3.

Айнтрахт победи с 2:1 Абърдийн в мач от група "G". Германският тим отстрани Левски в плейофния кръг след 1:1 в София и успех с 2:0 във Франкфурт.

Омар Мармуш откри резултата в 11-ата минута от дузпа. Малко след това шотландците изравни чрез Данте Полвара. Победното попадение за Айнтрахт заби Робин Кох в 61-ата минута.