Очаквано: Винисиус спечели наградата "The Best"

Очаквано: Винисиус спечели наградата "The Best"

Днес ФИФА раздаде годишните си награди “The Best”

Това са вторите по престиж отличия след “Златната топка”.

Винисиус Жуниор бе избран за “Футболист на годината” за 2024 г. Той лично получи наградата си от президента на ФИФА Джани Инфантино.

Карло Анчелоти бе избран за Треньор на годината. Изминалия сезон италианецът изведе Реал Мадрид до триумф в Шампионската лига и Ла Лига, а след това и Суперкупата на Европа. Утре той може да добави още един трофей, тъй като “белите” се изправят срещу мексиканския Пачука във финала за Интерконтиненталната купа.Церемонията започна с кратко изказване на президента на ФИФА Джани Инфантино, който заяви, че ако “искате да знаете кой е най-добрият в света”, трябва ФИФА да го определи. Той обаче трудно ще убеди хората, че деветото издание на тези награди има по-голяма стойност от “Златната топка”, която се дава от 1956 г.

Първата награда за вечерта получи Алехандро Гарначо, който спечели отличието “Пушкаш” за най-красив гол на годината. Играчът на Манчестър Юнайтед бе отличен за великолепното си попадение срещу Евертън. Наградата бе обявена на сцената от Алесандро Дел Пиеро, а Гарначо благодари с видео послание.След това бяха раздадени няколко награди в женския футбол. Носителката на “Златната топка” Айтана Бонмати бе отличена за “Най-добра футболистка” на годината. Халфът на Испания и Барселона печели наградата за втора поредна година. Бразилската легенда Марта спечели награда, която носи нейното име - за най-красив гол при жените.

За треньор на годината при жените бе отличена Ема Хейс, която пое националния отбор на САЩ три месеца преди Олимпиадата в Париж и изведе тима до златните медали. Наградата за най-добър вратар пък получи американката Алиса Неър.

За разлика от награждаването на “Златната топка”, където Реал Мадрид бойкотира церемонията, президентът на “белите” Флорентино присъства на днешното празненство. Според някои информации Винисиус Жуниор вече е уведомен, че печели наградата.

Тотнъм и Манчестър Сити се разбраха за Савиньо

Тотнъм постигна споразумение със съперника в английското първенство по футбол Манчестър Сити за трансфер на крилото Савиньо, съобщава Sky Sports.

Галатасарай привлече руски национал от Локомотив Москва

Турският футболен клуб Галатасарай привлече офанзивния халф Алексей Батраков от Локомотив Москва с трансфер на стойност 25 милиона евро, съобщава агенция Ройтерс.

ОБЗОР: Лех (Познан) писа “седмица” на швейцарския шампион (ВИДЕО)

Повечето фаворити спечелиха своите мачове

ОБЗОР: Екзекуторът на Лудогорец взе равен на Аталанта в Италия (ВИДЕО)

Вижте всички останали резултати от плейофния кръг в Лига на конференциите

Цървена звезда с класика над Виктория (Пилзен)(ВИДЕО)

Кристиян Балов остана извън групата на “звездашите”

Ференцварош вгорчи евродебюта на Салах за Трабзонспор (ВИДЕО)

Унгарците си тръгнаха с победата от Турция