Очоа пак беше страхотен и спаси точката за Салернитана

"Морските кончета" препънаха Торино

Торино пропусна да победи Салернитана като гост и взе само точка от двубоя на „Ареки“, който завърши 1:1. На два пъти гредите също помогнаха на отбора на Салернитана, който прекъсна серията си от три поредни загуби.

Торо имаше огромно предимство през първата част и само благодарение на Очоа домакините не губеха с разгромен резултат още до почивката. Стражът на Салернитана във втори пореден мач игра блестящо. След като в срещата с Милан направи цели девет спасявания, днес мексиканецът добави още пет само през първото полувреме, спасявайки удари на Зима, Радонич, Влашич, Войвода и Лукич. В края на полувремето пък изстрел с глава на Шуурс срещна гредата. Единственият, който успя да преодолее Очоа, бе Антонио Санабрия, който в 36-ата минута откри резултата, след като се хвърли на плонж и засече неспасяемо с глава центриране на Лазаро отдясно.

След това полувреме феновете на Салернитана изпратиха любимците си с мощни освирквания.

За началото на втората част, която се забави с повече от десет минути заради проблеми с ВАР, в игра за домакините се появи Пьонтек. Само три минути след подновяването на играта Салернитана изненадващо изравни резултата. Тони Вилена овладя около централната зона, напредна сам и стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в близкия ъгъл на Ваня Миленкович-Савич.

„Биковете“ започнаха доста пасивно второто полувреме. Чак в 72-рата минута гостите стигнаха до възможност да поведат отново, но за шести път Очоа спаси отбора си, след като изби много опасен удар на Миранчук към далечния ъгъл. Гостите засилиха натиска в края. В 85-ата минута за втори път гредата спаси Салертнитана. Този път това стана след удар на Рикардо Родригес, който отново бе избит от Очоа, след което топката срещна и близкия страничен стълб.

Ювентус спечели Купата на Италия след "специалитета" на Алегри (ВИДЕО)

Традиционната победа с 1:0 короняса торинци срещу Аталанта

Юнайтед надви Нюкасъл и още вярва в Европа (ВИДЕО)

"Червените дяволи" победиха с 3:2 на "Олд Трафорд"

Челси е на точка от Европа след 2:1 над Брайтън (ВИДЕО)

Лондончани са напът да спасят сезона си с място в Лигата на конференциите

Кадис още вярва в спасението след успех над Севиля (ВИДЕО)

Гуардиола вкара единствения гол на "Рамон Санчес Писхуан"

Десподов и ПАОК докосват титлата в Гърция (ВИДЕО)

Директор на Интер потвърди два трансфера

Дарио Бачин разкри, че Мехди Тареми и Пьотр Желински ще облекат екипа на новия шампион на Италия