Официално: Аякс има нов треньор

Официално: Аякс има нов треньор

Джони Хейтинга беше утвърден за наставник на гранда от Амсдердам

Нидерландският Аякс (Амстердам) утвърди бившия защитник Джони Хейтинга за своя нов старши треньор, след като официално беше обювен договорът му за две години, потвърдиха от клуба.

Тази информация се завъртя още преди дни, а вчера и подробностите бяха уточнени. Хейтинга, който е юноша на клуба и има в първия отбор седем години и половина, за последно беше в Ливърпул като помощник на Арне Слот в изминалия триумфален в Премиършип сезон за червените.

Марсел Кайзер, който ще бъде помощник на Хейтинга, е подписал договор за същия период от време, добавиха от стадион "Йохан Кройф Арена".

"Джон познава клуба много добре", заяви пред клубната страница техническият директор Алекс Крус по повод назначението на новия треньорски екип. "Убедени сме, че той и помощникът му Марсел, ще помогнат за подобряването на нашите играчи и ще надгради напредъка, постигнат от миналото лято насам, например по отношение на спортната култура и дисциплината в елита“.

Досега начело на отбора беше италианецът Франческо Фариоли, който подаде оставка по-рано през месец май след една година на поста. Рекордьорите с 36 титли в страната останаха на 2-о място в първенството, след като пропиляха аванс от 9 точки на върха в доста странни и нелепи загуби. Титлата беше решена в последния ден от първенството и с нея се окичи ПСВ Айндховен. Иначе последната титла за Аякс е от сезон 2021/22.

"Добре е, че още в началото на лятната пауза се реши, че те ще бъдат начело от края на юни. Вече можем да продължим да работим с Джон и другите заинтересовани страни по състава на отбора за следващия сезон", добави Крус.

Иначе новият треньор е започнал кариерата си край страничната линия в школата на Аякс, но бързо скочи от 17-годишните в мъжкия футбол.

Джаксън е дал “зелена светлина” на Нюкасъл

Нападателят има желанието да премине при “свраките”

Хари Магуайър с оптимистични мисли за новия сезон

“Искаме да сме успешни”, заяви защитник на Манчестър Юнайтед

Напрежение в ПСЖ, Донарума изваден от състава

Луис Енрике няма да ползва вратаря за Суперкупата на Европа

Титла? Юнайтед с по-голям шанс да изпадне

Ливърпул е големият фаворит

Стоилов плаши Моуриньо с рекорд

Фенербахче гостува в Измир през уикенда

Сабах пълни стадиона за Левски

Половината места вече са продадени

Украинец от Рома става съотборник на Илия Груев

Английският Лийдс проучва ситуацията около нападателя на Рома Артьом Добвик и планира за изпрати оферта за украинеца, съобщава италианският вестник Gazzetta dello Sport.

Тежка контузия за защитник на Борусия Д

Защитникът на Борусия Дортмунд Никлас Зюле вероятно е скъсал мускул на прасеца по време на приятелския двубой на германския тим срещу Ювентус в неделя в Дортмунд.

Тотнъм иска крило на Манчестър Сити

Тотнъм е започнал преговори с Манчестър Сити за трансфер на крилото Савиньо, съобщава информационната агенция PA.