Официално: Барселона приема Атлетик (Билбао) на „Камп Ноу“

Официално: Барселона приема Атлетик (Билбао) на „Камп Ноу“
Източник: "Тема спорт"

Мачът е в събота

Барселона ще посрещне Атлетик Билбао в мач от 13-тия кръг на Ла Лига на „Камп Ноу“, съобщиха официално от клуба. Това ще се случи при капацитет от 45 401 зрители.

Барса излезе със следното съобщение към футболната общност:

„Барселона обявява, че мачът от 13-ия кръг на Ла Лига срещу Атлетик Б, насрочен за събота, 22 ноември от 16:15 ч. (б.р. – 17:15 българско време), най-накрая ще се играе на „Спотифай Камп Ноу“.

Това решение идва след получаването на първия лиценз за заетост за Фаза 1B, който позволява увеличаване на капацитета до 45 401 зрители. Това разрешение включва цялата странична зона и е в допълнение към вече издадения лиценз за Фаза 1A, който обхваща трибуните Tribuna и Gol Sur.

Клубът продължава работата по Фаза 1C, за да осигури възобновяване на дейността на Северната трибуна, като отговаря на всички оперативни, безопасни и комфортни условия за членовете и феновете.

Що се отнася до Шампионската лига на УЕФА, работим съвместно с УЕФА, за да можем да изиграем мача срещу Айнтрахт Франкфурт на „Спотифай Камп Ноу“, тъй като необходимите изисквания са изпълнени, въпреки че все още чакаме окончателно потвърждение.“

Пирло няма да поеме Италия

Андреа Пирло няма да поеме националния отбор на Италия, въпреки че доскоро назначението му се смяташе за практически сигурно

Гвардиол преподписва със Сити до 2031г.

Защитникът Йошко Гуардиол е съгласен с нов договор с Манчестър Сити, според Фабрицио Романо

Няма почивка за националите от Байерн

Германските национали на Байерн Мюнхен, водени от капитана на националния отбор Йозуа Кимих, започнаха предсезонната подготовка с медицински прегледи заедно с други играчи, участвали на Световното първенство в Северна Америка това лято.

Олимпик Марсилия иска защитник на Реал Мадрид

Олимпик Марсилия може да привлече защитника на Реал Мадрид Раул Асенсио, според Mundo Deportivo.

Манчестър Юнайтед взе 19-годишен вратар

Английският футболен клуб Манчестър Юнайтед официално обяви трансфера на вратаря Кит Маргетсън от Суонси Сити.

Неста: Синът ми не може да повярва, че някога сме били световни шампиони

Легендарният защитник на Лацио и Милан и националния тим на Италия Алесандро Неста направи равносметка на кариерата си и текущите проблеми на „скуадра адзура“ в специално подкаст интервю.