Официално: Англия има нов селекционер

Официално: Англия има нов селекционер

Вижте кой ще води „трите лъва“

Англия отложи назначаването на постоянен селекционер, който да замести Гарет Саутгейт начело на националния отбор по футбол на страната, а тимът ще бъде воден временно от Лий Карсли, който в момента е начело на състава до 21 години.

Първите мачове на Карсли като старши треньор на мъжкия отбор на страната ще бъдат срещу Република Ирландия и Финландия в Лигата на нациите през септември, съобщиха от Английската футболна асоциация, обявявайки решението.

Гарет Саутгейт напусна поста след осем години начело след загубата на Англия с 1:2 от Испания във финала на Европейското първенство през юли. Саутгейт също бе повишен от състава до 21 години, когато получи работата при мъжете през 2016-а.

50-годишният Лий Карсли, който е роден в Англия, но е играл на национално ниво за Република Ирландия, изведе английския национален отбор до 21 години до титлата на Еврошампионата през миналата година, побеждавайки Испания на финала.

Преди това той води държавния състав до 20 години и за кратко бе начело на Ковънтри, Брентфорд и Бирмингам.

Арбелоа: Целта ми е Реал Мадрид да играе и мисли като шампион

Старши треньорът на Реал Мадрид Алваро Арбелоа коментира целите си начело на испанския гранд преди предстоящия мач със Селта от 27-ия кръг на Ла Лига.

Даниеле Довери ще свири Милан - Интер

Дербито на Милано, известно като "Дерби дела Мадонина", между отборите на Милан и Интер наближава, а от лигата официално потвърдиха, че Даниеле Довери ще бъде главният съдия на неделния сблъсък на „Сан Сиро“

Нови проблеми в Рома: Дибала пак се контузи, Фъргюсън ще се оперира

Проблемите на Рома в атака продължават да се трупат, след като още в началото на днешната тренировка на тима нападателят Пауло Дибала се е оттеглил с болки в лявото коляно, заради което не игра в последните пет мача, съобщават италианските медии

Бивша халф на Милан и национал на Италия прекрати кариерата си

Бившият италиански национал Джакомо Бонавентура официално прекрати футболната си кариера на 36 години

Чемпиъншип увеличава отборите в плйеофите

Плейофите за промоция във Висшата лига ще бъдат разширени от четири на шест отбора, стартирайки от следващия сезон, съобщиха от Английската футболна лига (EFL)

Нико Ковач: Целта ни е да побеждаваме всеки мач

Треньорът на Борусия Дортмунд Нико Ковач коментира ситуацията в отбора след загубата с 2:3 в Дер Класикер от Байерн Мюнхен