Официално: Атлетик Билбао взе Ариц Адуриц

Официално: Атлетик Билбао взе Ариц Адуриц

31-годишният футболист е подписал тригодишен договор с баските и по този начин ще остане на „Сан Мамес” до 2015-та година

От Атлетик Билбао обявиха на своя официален сайт, че са подписали с нападателя Ариц Адуриц от Валенсия. 31-годишният футболист е подписал тригодишен договор с баските и по този начин ще остане на „Сан Мамес” до 2015-та година.

Сумата, която от Атлетик са платили за футболиста, остава неназована, но се смята, че Адуриц е струвал на тима от "Сан Мамес" около 2.5 милиона евро.

Нападателят се присъедини към Валенсия от Майорка през 2010-та година, но не успя да впечатли на „Местая”, като отбеляза 21 гола в 82 мача с екипа на „прилепите”.

Сега испанският нападател ще се завърне в Атлетик Билбао за трети път, след като преди игра за тима от „Сан Мамес” на два пъти – през 2002-2003 година и между 2006 и 2008.