ОФИЦИАЛНО: Барселона обяви трансфера на Гюндоган

ОФИЦИАЛНО: Барселона обяви трансфера на Гюндоган

Халфът подписа до 2025 година с каталунците

Барселона официално обяви привличането на Илкай Гюндоган от носителят на Шампионската лига – Манчестър Сити.

Той сложи подписа си под контракт с испанския първенец до 30 юни 2025 година с опция за още една година, а клаузата му за откупуване ще бъде в размер на 400 милиона евро.

Двете страни са се споразумяли за привличането на Гюндоган, след края на договора му със Сити. Клубът съвсем скоро ще обяви детайли по предстоящото представяне на немския национал, обявиха още от Барселона на официалната си уебстраница.

На 24 октомври Илкай Гюндоган ще навърши 33 години. Преди Манчестър Сити е защитавал цветовете още на германските Борусия Дортмунд, Нюрнберг и Бохум. С отбора на Борусия Дортмунд, под ръководството на Юрген Клоп, печели Бундеслигата през сезон 2011/2012. За седем години в Манчестър Гюндоган спечели пет пъти титлата във Висшата лига, а през миналия сезон триумфира и в Шампионската лига.

Титла? Юнайтед с по-голям шанс да изпадне

Ливърпул е големият фаворит

Стоилов плаши Моуриньо с рекорд

Фенербахче гостува в Измир през уикенда

Сабах пълни стадиона за Левски

Половината места вече са продадени

Украинец от Рома става съотборник на Илия Груев

Английският Лийдс проучва ситуацията около нападателя на Рома Артьом Добвик и планира за изпрати оферта за украинеца, съобщава италианският вестник Gazzetta dello Sport.

Тежка контузия за защитник на Борусия Д

Защитникът на Борусия Дортмунд Никлас Зюле вероятно е скъсал мускул на прасеца по време на приятелския двубой на германския тим срещу Ювентус в неделя в Дортмунд.

Тотнъм иска крило на Манчестър Сити

Тотнъм е започнал преговори с Манчестър Сити за трансфер на крилото Савиньо, съобщава информационната агенция PA.

Кристъл Палъс загуби битката с УЕФА

Английският футболен клуб Кристъл Палас загуби обжалването пред Спортния арбитражен съд (КАС) и през следващия сезон ще играе в Лигата на конференциите, съобщава агенция Ройтерс.

Пак отлагат завръщането на Барселона на Камп Ноу

Две години минаха от началото на ремонтните работи на стадиона на Барселона "Камп Ноу", но завръщането на отбора ще почака още, твърди каталунското радио RAC1.

Слот иска Ливърпул да се стегне отзад

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот заяви, че отборът допуска прекалено много голове и трябва да се вземат мерки още до началото на сезона във Висшата лига следващата седмица.