Официално: Ерик Байли е първият "червен дявол" на Моуриньо

Официално: Ерик Байли е първият "червен дявол" на Моуриньо

Бранителят на Виляреал подписа за 4+2 години на "Олд Трафорд", трансферната сума е около 30 млн. паунда

Манчестър Юнайтед официално привлече централния бранител на Виляреал Ерик Байли с договор за 4 години с опция за още две. Пред играча остава само да вземе работна виза, съобщават от „Олд Трафорд”.

22-годишният национал на Кот д’Ивоар става първото ново попълнение на Жозе Моуриньо в Юнайтед. Според медиите на Острова, трансферната сума е 30 млн. паунда.

Ерик Байли играе за Виляреал от януари 2015 г., когато дойде от Еспаньол. За „Жълтата подводница” има общо 47 мача, а с Кот д’Ивоар спечели Купата на Африка, като игра във всички 6 мача на „слоновете” по пътя към трофея миналата година.

„Да премина в Манчестър Юнайтед е сбъдната мечта. Винаги съм искал единствено да играя футбол на най-високо ниво. Искам да се развивам, да стана възможно най-добър и вярвам, че работата с Жозе Моуриньо ще ми помогне да се развия по правилния начин в правилния клуб. Нямам търпение да се срещна с новите ми съотборници и да започне тази нова глава от моя живот”, сподели щастливият Байли за клубния сайт на Юнайтед.

Жозе Моуриньо също остана доволен.

„Ерик е млад централен защитник с огромен природен талант. Той се развива добре досега и има потенциала да стане един от най-добрите. Искаме да работим с него, да му помогнем да развие чистия си талант и да достигне максималния си потенциал. Ерик е в правилния клуб, за да продължи своето развитие”, каза Специалния.

Барселона разби Бетис при сбогуването на Левандовски с "Камп Ноу"(ВИДЕО)

Барселона победи Бетис с 3:1 в среща от предпоследния 37-и кръг на Ла Лига, която се изигра на стадион „Ноу Камп“

ОБЗОР: Лига 1 приключи, всички евроквоти и изпадащи станаха ясни (ВИДЕО)

Един от деветте мача беше прекратен

ИЗВЪНРЕДНО: Мач в Лига 1 беше прекратен и няма да се доиграе! (ВИДЕО)

Последният 34-и кръг на Лига 1 се очакваше да донесе сериозна драма, тъй като битката както в дъното на класирането, така и около челните позиции беше изключително оспорвана

Гасперини: Близо сме до целта

Наставникът на Рома Джан Пиеро Гасперини изрази задоволството си след успеха с 2:0 над Лацио в дербито

Винисиус спаси Реал Мадрид от нов резил срещу закъсалия Севиля (ВИДЕО)

Реал Мадрид постигна трудна победа с 1:0 като гост на Севиля в двубой от 37-ия кръг на испанската Ла Лига

Нюкасъл запрати със страшна сила Уест Хем към Чемпиъншип (ВИДЕО)

„Свраките“ удариха „чуковете“ с 3:1 във Висшата лига