Официално: Разследват президента на Барса за подкупване на съдии

Официално: Разследват президента на Барса за подкупване на съдии

Съдебен документ потвърди мащабната проверка в Испания

Президентът на Барселона Жоан Лапорта е официално проверяван по подозрения за подкуп в мащабно разследване, обхващащо две десетилетия дейности на съдийската комисия на Испания, показва съдебен документ, който е видян от репортер на Ройтерс.

През март тази година прокурорите започнаха разследване за предполагаеми плащания на повече от 7,3 милиона евро в период на 17 години към фирми, собственост на Хосе Мария Енрикес Негрейра – заместник-председател на съдийската комисия на испанската футболна федерация в периода от 1993 до 2018-а година.

Лапорта, който започна втория си период начело на Барселона, също така беше начело на клуба от 2003-а до 2010-а година.

През миналия месец съдия-следователят Хоакин Агире Лопес каза, че Барселона може и да се е облагодетелствала от подкупи и постави клуба под разследване по подозрение за „активна корупция. А сега Агире постави като заподозрени Лапорта и „всички онези, които са били членове на Борда на директорите на клуба по време на неговия мандат или които са имали реална власт при вземането на решения за предполагаемо извършване на незаконни плащания“ на Негрейра и неговия син, които са били титуляри на въпросните фирми.

Барселона, които са шампиони в Ла Лига в момента, отрече каквото и да е нарушение и обявиха, че реално клубът е платил на технически консултант, който е направил „професионални доклади, свързани със съдийството“. И според Барселона, това е обичайна практика не само при тях, но и при много други професионални клубове.

Потърсени от Ройтерс за коментар, шефовете на Барселона обявиха, че техният юридически отдел се занимава със случая. Според законите в Испания, разследването не води непременно до обвинение и не е задължително да има реални съдебни действия, ако не е приключила първата му фаза.

Защитник на Барселона ще търси духовна помощ в Йерусалим

Централният защитник на Барселона Роналд Араухо организира пътуване до Йерусалим, за да посети светите за християните места и да потърси духовна помощ за емоционалните си терзания, съобщи Мундо Депортив

Еди Хау: Байер Леверкузен е изключителен отбор

Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау заяви, че досега е сравнително доволен от представянето на отбора в Шампионската лига

Коутиньо преди Интер-Ливърпул: Ще спечели този, който направи по-малко грешки

Бившият футболист на Интер и Ливърпул Филипе Коутиньо заяви, е двата клуба си приличат много, преди днешната среща между тях в основната фаза на Шампионската лига

Гарначо: Беше лесно решение да дойда в Челси

Аржентинецът по никакъв начин не съжалява за напускането на Манчестър Юнайтед в посока Лондон

Мачът между Милан и Комо в Австралия пред колапс

Двата тима по всяка вероятност ще трябва да намерят алтернативно решение

Ромелу Лукаку поднови тренировки с Наполи

Белгийският нападател на Наполи Ромелу Лукаку, който отсъства от терените от месец август насам заради контузия, поднови тренировки с отбора във вторник, в навечерието на мача с Бенфика в Шампионската лига, предаде АФП

„Интер“ – „Ливърпул“ е перлата сред деветте фантастични двубоя от Шампионска лига във вторник

Ще успеят ли мърсисайдци да надигнат глава в Милано?

Бивш съотборник на Салах в Ливърпул: Нямате представа какво се случва

Бившият защитник на Ливърпул Деян Ловрен застана на страната на Мохамед Салах във възникналия му спор с мениджъра Арне Слот

Къде е Мохамед Салах?

Нападателят е отстранен от отбора за визитата на Интер