Окончателно: Тотнъм без капитана си до края на сезона

Окончателно: Тотнъм без капитана си до края на сезона

Това разкри временният мениджър Райън Мейсън преди гостуването на Кристъл Палас

Вратарят и капитан на Тотнъм Юго Лорис ще пропусне оставащите мачове до края на сезона във Висшата лига заради контузия на бедрото, съобщиха от клуба в петък.

Световният шампион с Франция от 2018 година, който наскоро се оттегли от националния отбор, получи травмата на 23 април, по време на кошмарното първо полувреме на мача срещу Нюкасъл (1:6), в което той получи пет гола за 21 минути, преди да бъде сменен.

36-годишният футболист пропусна последните два мача на "шпорите" и "ще отсъства до края на сезона", заяви временният мениджър Райън Мейсън преди гостуването на Кристъл Палас в събота.

"Получихме резултатите от изследването, разочароващо е, но се страхувахме, че може да е такава контузията от самото начало", каза треньорът.

На вратаря му остава само година договор с Тотнъм, но Мейсън не искаше да говори за бъдещето на играча.

"Не мога да говоря за следващия сезон", промълви той.

"Имаме нужда от него. Имаме нужда да бъде част от групата и съм сигурен, че ще стане така", подчерта Мейсън.

Тотнъм е в серия от четири мача без победа в първенството и е на 9 точки от Манчестър Юнайтед, който е на четвъртото място, което е последното, което дава право на участие в Шампионската лига.

Мейсън отдаде дължимото на "страхотния" мениджър на Кристъл Палас Рой Ходжсън, който му позволи да изиграе единствения си мач за националния отбор на Англия през 2015 година.

"Винаги ще имам топли чувства към Ходжсън, който ми даде възможност да направя дебют за Англия", каза той за 75-годишния специалист. "Най-важното във футбола е това да запалиш огеня във футболистите", каза той.

ОБЗОР: Реал си размени 7 гола с Олимпиакос, но все пак победи (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Европейският шампион ПСЖ наниза пет гола на Тотнъм в Париж

Атлетико удари болезнено Интер (ВИДЕО)

Гол в добавеното време носи ново разочарование за "нерадзурите"

Мъка без край: Ливърпул отнесе четири гола от ПСВ на "Анфийлд"! (ВИДЕО)

Съдбата на Арне Слот започва да става все по-неясна след пореден провал тази есен

Арсенал наказа лошо Байерн Мюнхен с 3:1 в Лондон (ВИДЕО)

Двата отбора изиграха страхотен мач на "Емирейтс", топчиите са пет от пет

Вернер иска да играе заедно с Меси в Интер Маями

Германецът е на изходната врата на РБ Лайпциг

Кристанте: Голямата цел пред Рома е да спечели Лига Европа

Халфът си възложи големи амбиции във втория по сила европейски клубен турнир

В Бразилия са много доволни от Анчелоти, искат да го задържат до Мондиал 2030

Настоящият контракт на специалиста изтича веднага след Световното през 2026

Дел Пиеро каза какво според неговите възгледи трябва да се промени в Ювентус

Той направи обстоен анализ на любимия си тим

Пафос с ново геройство в Шампионска лига (ВИДЕО)

Давид Луис вкара при 2:2 с Монако