Орландо Сити постави клубен рекорд с продажбата на Факундо Торес на бразилския Палмейрас

Орландо Сити постави клубен рекорд с продажбата на Факундо Торес на бразилския Палмейрас

24-годишният нападател се превърна в номер 1 при реализаторите изобщо в историята на клуба си

Американският футболен отбор Орландо Сити постави свой трансферен рекорд, след като продаде за 14 милиона долара нападателя Факундо Торес на бразилския Палмейрас, съобщи агенция АП.

24-годишният нападател се превърна в номер 1 при реализаторите изобщо в историята на Орландо Сити, след като заби 47 гола и подаде 25 асистенции в 123 мача във всички турнири в периода 2022-24 година.

"На първо място искаме да благодарим на Факу за всичко, което даде за клуба. Той беше част от много наши запомнящи се моменти и успехи по време на периода си при нас. Така че мястото му в нашата история е гарантирано, заяви генералният мениджър на Орландо Сити Луиз Муци. Но заедно с успехите, които ни донесе, той постави името на клуба световния футболен пазар, което беше невероятно признание, както за него, така и за нас като отбор. Сега не само показваме, че сме в състояние да създадем играч за Палмейрас, но и изграждаме таланти".

Благодарение на головете му Орландо Сити спечели Купата на САЩ през 2022-а година и достигна до финал в Източната конференция в плейофите за титлата през тази година. Той пристига в щата Флорида като млад талант извън тавана на заплатите за 7,5 милиона долара от Пенярол (Монтевидео).

Коул Палмър се завръща в игра за Челси срещу Арсенал

Енцо Мареска сам сподели радостната новина “сините”

Артета: Напълно сме готови за Челси

Мениджърът на Арсенал говори преди дербито със “сините”

Клинсман хвали Интер след двете поредни загуби

Бившият нападател на Интер Милано Юрген Клинсман коментира представянето на "нерадзурите" през сезона до момента, като се изказа ласкаво за отбора, въпреки загубите в дербито с Милан и с Атлетико Мадрид

Слот има една седмица, за да спаси поста си

Бившият защитник на Ливърпул - Джейми Карагър, алармира, че мениджърът Арне Слот има само една седмица, за да спаси поста си и не може да си позволи ново поражение в следващите няколко дни

Ливърпул вика на пожар Юрген Клоп, за да спасят сезона?

Ръководството на Ливърпул може да се обърне към бившия мениджър на отбора Юрген Клоп с молбата германецът да се опита да спаси сезона на тима, в случай че пропадането продължи и се стигне до раздяла с Арне Слот

Милан с интерес към Матета

Нападателят на Кристъл Палас Жан-Филип Матета най-вероятно ще напусне клуба през следващото лято

Левандовски е отказал на Фенербахче

Голмайсторът на Барселона Роберт Левандовски е отклонил предложение да облече екипа на Фенербахче през зимата, съобщи турският журналист Серджан Хамзаоглу от TSYD

Компани си е извадил изводите от мача с Арсенал

Наставникът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани говори пред медиите преди утрешното домакинство на Санкт Паули

Ван Дайк излезе с открито писмо към феновете на Ливърпул

Ливърпул, който само допреди сезон беше шампион, се изправя пред една от най-дълбоките кризи в своята модерна история