Осъдиха скандалния рефер Дейвид Кут

Осъдиха скандалния рефер Дейвид Кут

Бившият елитен футболен рефер Дейвид Кут бе осъден на условно на девет месеца лишаване от свобода, с две години изпитателен срок, след като се призна за виновен по обвинение в изготвяне на непристойно видео на дете

Уволненият от Висшата лига съдия бе официално обвинен през октомври миналата година. Случаят се отнася до видеоклип от „Категория А“ – най-сериозната степен според британското законодателство – който е бил открит от полицията през февруари.

Проблемите на Кут започнаха да се множат в края на 2024 г., като настоящата присъда е финалният удар върху кариерата му.

През август 2024 футболната асоциация (FA) му наложи осемседмично наказание заради изтекъл видеоклип, в който той прави обидни коментари по адрес на бившия мениджър на Ливърпул Юрген Клоп. През декември официално бяха спрени правата на Кут след разследване на споменатите кадри, заснети през 2020 г.

Случаят предизвика вълна от недоволство в английския футбол, тъй като Кут бе сред дългогодишните рефери в най-гледаното първенство в света.

Уест Хем бута при изпадащите Груев и Нотингам

Тази година е толкова оспорвана във всички позиции, призна Санто

УЕФА е преминала прага от 5 милиарда евро приходи

Eвропейската футболна асоциация (УЕФА) официално премина прага от 5 милиарда евро приходи, благодарение на разширяването на най-престижните си клубни турнири с нов формат на груповата фаза и новите, изключително доходоносни договори за телевизионни права за периода 2024–2027 година, съобщи телевизия Bloomberg.

Яви се канидат за подписа на Петър Гайдаров

Клубът от Втора Бундеслига Карлсруе се интересува от младия български специалист Петър Гайдаров, който стана известен с успешната си работа в школата на Байерн (Мюнхен), но по-рано днес се раздели с баварците.

Българин напуска Байерн Мюнхен

След пет години, прекарани в академията на Байерн Мюнхен, треньорът на отбора до 19 години Петър Гайдаров ще напусне клуба, за да се посвети на ново предизвикателство в професионалния футбол, пише "Тема Спорт".

Прогноза: Гол до почивката в Нотингам

Английско дерби в Лига Европа

Барселона обмисля трансфер за Жоао Педро

Барселона набеляза нападателя на Челси Жоао Педро, ако не успее да подпише с главната си чел Хулиан Алварес от Атлетико Мадрид, съобщава Cadena SER.