Осимен вече е най-добрият африкански голмайстор в Серия А

Осимен вече е най-добрият африкански голмайстор в Серия А

Той подобри постижението на Джордж Уеа

Победният гол на нигерийския нападател на Наполи - Виктор Осимен, в мача от 34-ия кръг на Серия А срещу Фиорентина се превърна в неговото попадение номер 47 в италианското първенство.


Така нападателят на Наполи излезе начело в класацията на най-резултатните африкански играчи в италианското първенство. Той задмина Джордж Уеа, който в кариерата си в Серия А изработи общо 46 попадения.

На трето място в класацията е играчът на Спартак Москва - Кейта Балде, който по време на престоя си на Ботуша отбеляза 41 гола. Четвърти пък е бившият играч на Милан, Аталанта и Чезена - Франк Кесие, който сега защитава цветовете на Барселона.

Кристъл Палас и Райо Валекано гледат към финала в Лига на конференциите

Фаворитите взеха своето в първите мачове от полуфиналите

Екзекуторът на Левски крачи към финала в Лига Европа

Брага удари Фрайбург в самия край на първия полуфинал

Нотингам спечели първата полуфинална битка с Астън Вила (ВИДЕО)

Дузпа донесе успеха с 1:0 на Форест

Барселона планира продажба на краен бранител

На “Камп ноу” търсят свежи парични средства през лятото

Уест Хем бута при изпадащите Груев и Нотингам

Тази година е толкова оспорвана във всички позиции, призна Санто

УЕФА е преминала прага от 5 милиарда евро приходи

Eвропейската футболна асоциация (УЕФА) официално премина прага от 5 милиарда евро приходи, благодарение на разширяването на най-престижните си клубни турнири с нов формат на груповата фаза и новите, изключително доходоносни договори за телевизионни права за периода 2024–2027 година, съобщи телевизия Bloomberg.