Отборите от Висшата лига пак счупиха рекорда за трансферни суми

Отборите от Висшата лига пак счупиха рекорда за трансферни суми

Те подобриха постижението си отпреди 12 месеца

Клубовете в Премиър лийг поставиха нов рекорд по отношение на общо похарчената сума за трансфери по време на летния прозорец. Според компанията за финансови услуги "Делойт" 20-те отбора от елита са платили общо 2.36 милиарда паунда за нови играчи. Това е с 440 милиона повече от миналото лято, когато също бе подобрен рекорда с 1.92 милиарда. Само вчера, когато бе последният ден на летния трансферен прозорец, похарчената сума е 255 милиона паунда.

Всичко това означава, че когато се прибавят и парите, които бъдат похарчат през зимата, сезон 2023/24 ще бъде рекорден по отношение на трансферите, защото със сигурност ще бъде надхвърлена сумата от 2.73 милиарда паунда, калкулирана през предишната кампания.

Както се и очакваше, отборите от Премиър лийг осъществиха близо половина от всички сделки в петте топ първенства на Европа. Точният процент е 48%. Над 13 от клубовете от Висшата лига са преминали границата от 50 милиона паунда за нови играчи.

Английските тимове са получи 550 милиона лири от изходящи трансфери в чуждестранни клубове.

Манчестър Юнайтед урежда контрола с Милан в Саудитска Арабия

Манчестър Юнайтед обмисля възможността да изиграе контролна среща в Саудитска Арабия в разгара на сезона, информира The Times

Треньорът на Арсенал: Трябваше да вкараме повече

Наставникът на Арсенал Микел Артета изрази задоволството си от класирането на отбора за полуфиналите в турнира за Купата на лигата.

Арсенал спечели рулетката на дузпите срещу Кристъл Палас (ВИДЕО)

“Артилеристите” се класират за полуфиналите в Карабао Къп и ще срещне Челси

Бешикташ удари болезнено Фенербахче в добавеното време (ВИДЕО)

Вацлав Черни се превърна в големият герой в истанбулското дерби

Челси също влиза в битката за звездата на Борнемут

Ливърпул, Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед са останалите кандидати за подписа на ганаеца

Пламен Андреев преминава в шампиона на Полша

Лех Познан с огромен интерес към бившия вратар на Левски