ПАОК удържа върха в Гърция (ВИДЕО)

Десподов със силно включване в Атина

ПАОК на Кирил Десподов остава на върха в Гърция след драматично 2:2 с втория в класирането АЕК. На стадион "Агия София" в Атина "Двуглавия орел" бе близо до това да сдаде водачеството, но все пак оцеля, а за целта бе необходим и българският национал.

Домакините поведоха с 2:0 след силно начало на срещата. Превъзходството на "жълто-черните" бе затвърдено в 30-ата минута, когато Мият Гачинович завърши перфектна атака на тима му.

Четири минути след началото на второто полувреме домакините удвоиха преднината си с изпълнение на Софиян Амрабат от фаул. Вратарят на ПАОК Доминик Котарски също носеше вина за попадението.

В 59-ата минута на терена се появи Кирил Десподов, а само 3 по-късно ПАОК се върна в двубоя. Българският нападател се измъкна отлично от Ехсан Хаджисаифи отляво и отправи удар, спасен от Анастасиадис, но в краката на съотборника си Гачинович, който пък не изчисти навреме. Щефан  Шваб открадна топката и след  това и подаде на Абдулрахман Баба, който я прати в мрежата.

Минута преди края авторът на попадението за ПАОК центрира и Оздоев с трудна проекция и падане на земята прати топката в мрежата на Атанасиадис за 2:2.

Голът беше проверен от съдиите от стаята за ВАР-помощ, но не беше открито нарушение.

По този начин ПАОК запази преднината си от точка пред АЕК, който е с 66. Третата позиция е за Панатинайкос, който по-рано днес победи Арис (Солун) като гост с 2:0 и вече има 65 пункта.