Пелегрини преди Лудогорец: Ние винаги играем за победа

Пелегрини преди Лудогорец: Ние винаги играем за победа

„Да играеш за точка е най-сигурният начин да загубиш“

Старши треньорът на Бетис Мануел Пелегрини се изказа ласкаво да тима на Лудогорец преди утрешния сблъсък между двата отбора в турнира Лига Европа.

Испанският състав се нуждае от точка, за да си гарантира първото място в групата, докато Лудогорец трябва да спечели, за да запази аванса си от три точки пред Рома в битката за второто място в групата.

„Няма да играем за равенство, защото ако влезеш в мача с такава нагласа, е трудно да изиграеш добър двубой. Ще се опитаме да спечелим, но и равенство ще бъде добре, защото ще ни донесе първото място в групата, но нашият манталитет е винаги да излизаме за победа", коментира Пелегрини на пресконференцията, която се проведе на стадиона на Бетис преди заминаването за България.

"Лудогорец е силен отбор, който се бори за първите две места в групата. Вече ги познаваме добре, те изиграха силен мач на нашия стадион, а преди това победиха Рома в България. Труден съперник с добри играчи. Основната ни цел беше да се класираме и вече я постигнахме", каза още Пелегрини.
Чилиецът е недоволен от дългото пътуване, което отборът му трябва да предприеме за мача в Разград.

"Всички искаме да играем в Лига Европа, но когато играеш в четвъртък като гост, трябва да нощуваш в града, в който се играе мачът и това прави пътуването твърде дълго. Летището е далеч от мястото, където играем, а след този мач ни предстои и гостуване на Сан Себастиан, където ще пътуваме в събота и ще се приберем късно в неделя, което е много уморително", коментира Пелегрини.

Фейенорд и Аякс се сбиха, вкараха по гол и взеха по точка

Фейенорд и Аякс направиха равенство 1:1 в двубой от 28 кръг на нидерландската Ередивизи

НА ЖИВО: Арсенал - Манчестър Сити (СЪСТАВИ)

Следете тук финала за Купата на Лигата

Барселона беше близо да се опари, но победи Райо Валекано (ВИДЕО)

Барселона постигна минимална победа с 1:0 над Райо Валекано на „Камп Ноу“ в мач от 29-ия кръг на Ла Лига с гол на Роналд Араухо

Над 150 фена бяха арестувани след сбиване между привърженици на Борусия Дортмунд и Хамбургер

Над 150 души бяха задържани след масово сбиване между привърженици на Борусия Дортмунд и Хамбургер ШФ след мача между двата тима от Бундеслигата, съобщи полицията в Дортмунд, цитирана от агенция ДПА

Съндърланд взе дербито на Севера срещу Нюкасъл след обрат (ВИДЕО)

Съндърланд направи обрат, за да спечели дербито на "Тайн и Уеър" с Нюкасъл, играно на "Сейнт Джеймсис Парк", с 2:1

Комо вкара 5 на Пиза, Росен Божинов гледа от пейката (ВИДЕО)

Отборът на българския национал с тежка загуба като гост в Серия А