Пеп: Една победа на "Анфийлд" няма да промени абсолютно нищо

Пеп: Една победа на "Анфийлд" няма да промени абсолютно нищо

Мениджърът на Сити говори на пресконференцията преди дербито

Победа на „Анфийлд“ няма да промени нищо. Това заяви мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола на пресконференцията си преди дербито с Ливърпул от 13-ия кръг на Висшата лига. Сблъсъкът между двата тима е тази неделя, 1 декември, от 18:00 часа българско време.

„Един резултат няма да промени нищо. Настроението ще бъде по-добро, но три дни по-късно играем с Нотингам Форест и трябва да докажем, че сме солидни. Солиден си, когато спечелиш 10, 11 или 12 мача подред, както сме го правили преди. Спечелването на един мач няма да промени цялостното усещане около отбора. Просто искам отново да мога да разчитам на всичките си играчи“, каза испанският специалист.

Сити е раздиран от кадрови проблеми, като почти сигурно аут до края на сезона е носителят на „Златната топка“ Родри. Друг от основните играчи на тима – Рубен Диаш, също е в лазарета, а формата на Ерлинг Холанд, Фил Фодън и Кевин Де Бройне е далеч от най-добрата им. В средата на седмицата „гражданите“ спряха серията си от пет поредни загуби във всички турнири, но отново не спечелиха, като пропиляха три гола аванс срещу Фейенорд в Шампионската лига, при това за четвърт час игра в края.

Срещу себе си в неделя Манчестър Сити ще има соченият от мнозина за най-добър отбор в Европа в момента Ливърпул, който е лидер в Англия и Шампионската лига – в най-престижния евротурнир мърсисайдци са без загубена точка в пет срещи, а през седмицата надвиха актуалния носител на трофея Реал Мадрид с 2:0 у дома. Победа на „червените“ над Гуардиола и компания ще ги откъсне на цели 11 точки от действащите шампиони на Висшата лига. 

Ние сме просто група приятели, но можем да отстраним Тотнъм, смятат от Бодьо/Глимт

Вижте какво още заяви спортният директор Хавард Сакариасен

Халф на Арсенал се закани на ПСЖ

Микел Мерино е убеден, че отборът му ще спечели реванша

Гръцкият собственик на Нотингам Форест се оттегли

Заради конфликт на интереси с Олимпиакос и Шампионската лига

Капитанът на Тотнъм не тренира преди полуфинала в Лига Европа

Хюн-мин Сон пропусна заниманието преди мача с Будьо/Глимт

Ман Юнайтед вдига Диало и Де Лихт за Атлетик Билбао

Полузащитникът Амад Диало и централният бранител Матайс де Лихт тренираха пълноценно ден преди първия полуфинален мач с Атлетик Билбао от Лига Европа, обявиха от Манчестър Юнайтед.

Шаби Алонсо  води двама от Байер в Реал М

Шаби Алонсо желае да привлече двама футболисти на Байер Леверкузен и един от Реал Сосиедад в Реал Мадрид, ако поеме 15-кратния европейски клубен шампион през лятото.

Ман Сити не се отказва от вратаря на Порто

Английският футболен клуб Манчестър Сити проявява сериозен интерес към вратаря Диого Коща от португалския Порто, съобщава Sky Sports.

Ерик тен Хаг и Шави Ернандес фаворити за заместници на Алонсо в Байер

Нидерландецът Ерик тен Хаг и испанецът Шави Ернандес са основни кандидати за треньорския пост на Байер Леверкузен, ако Шаби Алонсо напусне през лятото, съобщават местни медии.  

Вратарят на Арсенал: Можем да печелим като гости

Вратарят на Арсенал Давид Рая изрази увереност, че Арсенал има силите да обърне хода на сблъсъка с Пари Сен Жермен от полуфиналите в Шампионската лига.