Пеп хвали Гвардиол, иска победа над Тотнъм

Пеп хвали Гвардиол, иска победа над Тотнъм

„Трябва да спечелим, за да сме шампиони“

Защитникът на Манчестър Сити Йошко Гвардиол имаше проблеми в първите си мачове във Висшата лига, но сега натрупа увереност, след като започна да вкарва редовно голове в борбата за титлата, каза мениджърът Пеп Гуардиола, цитиран от Ройтерс.

22-годишният Гвардиол се присъедини към Сити от германския РБ Лайпциг през август, като подписа петгодишен договор за 90 милиона евро.

Хърватският национал, който не беше вкарвал в 32 мача за "гражданите", сега се разписа в пет от последните седем срещу на тима в борбата за четвърта поредна титла.

"Има определено влияние във футбола и в живота и то идва от самочувствието", каза Гуардиола след успеха над Фулъм с 4:0.

"Да не забравяме, че това е първият му сезон във Висшата лига. Не е лесно да се адаптираш и той имаше малки проблеми в началото, защото дойде в отбор, който беше спечелил требъл и беше малко срамежлив", уточни треньорът.

Гуардиола даде на футболистите си 3 дни почивка след домакинската победа над Уулвърхемптън с 5:1 по-рано през месеца.

"На първия ден той (б. а. - Гвардиол) дойде в тренировъчния център, за да направи възстановяване. Фокусът му е единствено футболът и той иска да става все по-добър", смята испанецът.

Манчестър Сити, който е на второ място в класирането с 85 точки, ще гостува на петия Тотнъм във вторник.

„Просто е, ако не спечелим – няма да сме шампиони. Трябва да победим Тотнъм, за да държим съдбата си в свои ръце. Те са силен отбор и имат своите амбиции, така че няма да е лесно“, коментира по темата Гуардиола.

Героят за Ирландия: Всички плачат и не могат да повярват

"Наистина съм изключително емоционален", каза Трой Парът

Бразилски национал се завръща в Арсенал

С контузия

Роналдо празнува класирането на Мондиала: "Напред, Португалия!“

Нападателят на Португалия Кристиано Роналдо реагира на класирането на отбора за Световното първенство през 2026 година

Павел Дочев пое нов отбор в Германия

Специалистът застана начело на Улм

Англия победи и Албания, завърши квалификациите с перфектен рекорд (ВИДЕО)

Англия ще отиде на Световното първенство в Северна Америка със 100-процентов актив от група К – осем победи в осем мача

Резервите на Франция си тръгнаха с победа от Баку, Украйна срази Исландия (ВИДЕО)

"Петлите" завършиха първи в групата, украинците отиват на бараж

НА ЖИВО: Италия - Норвегия 1:0

Следете тук битката на "Сан Сиро"

Германия вдига важни играчи за решителния мач

Очаква се Кимих и Шлотербек да играят срещу Словакия

Мартинес: Това беше Португалия в най-добрата си форма

Селекционерът на Португалия Роберто Мартинес коментира победата с 9:1 над Армения в последния им мач от квалификациите за Световното първенство