Перес: Мбапе се подаде на политически и икономически натиск

Перес: Мбапе се подаде на политически и икономически натиск

"Той винаги е обявявал мечтата си да играе в Реал", заяви босът на кралете

Президентът на Реал (Мадрид) - Флорентино Перес, обвини френския футболист Килиан Мбапе, че се е подал на „политически и икономически натиск“, за да преподпише договора си с френския клуб по футбол Пари Сен Жермен (ПСЖ). Той направи това в интервю за предаването "Ел Чирингито".

"Той винаги е обявявал мечтата си да играе в Реал Мадрид, но 15 дни преди да обяви решението си ситуацията се промени заради политически и икономически натиск", каза президентът.

"Това, както и парите и лидерството промениха мнението му. Когато се намирате в такава ситуация на паника, се опитвате да се измъкнете. Разбирам го, защото не е лесно да получиш обаждане от президента на републиката", разкри Перес, който досега не се беше произнасял за проваления трансфер на Мбапе.

Килиан Мбапе и Еманюел Макрон са говорили по телефона, преди футболистът да обяви своето решение. Нападателят призна, че е оценил "добрите съвети", дадени му от президента.

"Тук е трудно да разберем, че кралят на Испания може да се обади на някой клуб. Много трудно е да разберем. Мисля, че това не е добър знак за останалите клубове във Франция", обясни президентът на Реал Мадрид.

"Има две държави - Катар и Франция, които са се обединили, а Катар иска нещо от френския президент.... И разбирам, че е невъзможно да се откаже", добави той.

Запитан дали все пак иска да види Килиан Мбапе с фланелката на Реал Мадрид, Флорентино Перес отговори: "Не сега, защото това не е моят Мбапе. Всичко може да се промени, защото в живота има обрати. Но нито един футболист на Реал не е бил над всички останали".

Германският футболен съюз иска Нагелсман да подаде оставка

Германският футболен съюз препоръча на Юлиан Нагелсман да се оттегли от поста селекционер на Бундестима, съобщава Sky Germany

Барселона ще продава Кунде

Барселона е готова да продаде френския защитник Жюл Кунде, съобщи Diario Sport

ОФИЦИАЛНО: Ман Сити счупи трансферен рекорд за Елиът Андерсън

Полузащитникът Елиът Андерсън преминава от Нотингам Форест в Манчестър Сити, съобщиха и двата клуба

Съперник на ЦСКА с рекордна оферта за нападател, отхвърлиха я

Съперникът на ЦСКА София в квалификациите на Лига Европа - Дери Сити, е отправил рекордна за ирландската футболна лига оферта на стойност 180 хиляди евро за голмайстора на Уотърфорд - Томи Лонерган.

Бивш треньор на ЦСКА пое Анортозис

Бившият треньор треньор на ЦСКА (София) Нестор Ел Маестро ще поеме кипърския Анортозис (Фамагуста) от новия сезон, съобщава сайтът 24sports.com.cy.

Като по филмите: Белгия с магичен обрат над Сенегал (ВИДЕО)

“Червените дяволи” губеха с 0:2 до 85-ата минута