Перес пак говори за Суперлига: Футболът е болен

Перес пак говори за Суперлига: Футболът е болен

Президентът на Реал Мадрид не се отказва от тази си идея

Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес за пореден път говори за това, че футбола трябва да промени начина си на управление и за пореден път опита да пропагандира създаването на Суперлига по време на общото събрание на клуба. Той определи футбола като “болен” и отново призова за промяна.

“За да се разреши един проблем, първо трябва да се признае, че има такъв. Спортът ни е болен и губи лидерството си като глобален спорт. Не трябва да се бъркаме от представянето на Реал Мадрид в Шампионската лига, където играем мачове с висок интерес и интензитет. Това е в резултат на величието на нашия отбор. Европейските турнири обаче трябва да се променят, за да предложат на феновете си мачове от най-високо ниво през цялата година между силни отбор, с най-добрите играчи, които има. В тениса например Надал и Федерер са играли 40 пъти за 15 години. Ние сме играли с Ливърпул само девет за 67 години, а с Челси четири. Защо да лишаваме феновете от подобни сблъсъци? Бяхма начело във всичко, а сега паднахме до 13 място, изпреварени сме от 12 американски клуба, което значи, че в САЩ правят нещо правилно, а ние в Европа не. Футболът губи глобалната битка за развлечението на хората с други спортове и платформи. Имаме нужда от професионално, модерно и прозрачно управление, което не е базирано на структури, създадени през миналия век,” заяви Перес.

Гасперини: Близо сме до целта

Наставникът на Рома Джан Пиеро Гасперини изрази задоволството си след успеха с 2:0 над Лацио в дербито

Винисиус спаси Реал Мадрид от нов резил срещу закъсалия Севиля (ВИДЕО)

Реал Мадрид постигна трудна победа с 1:0 като гост на Севиля в двубой от 37-ия кръг на испанската Ла Лига

Нюкасъл запрати със страшна сила Уест Хем към Чемпиъншип (ВИДЕО)

„Свраките“ удариха „чуковете“ с 3:1 във Висшата лига

Спалети: Не сме погубени

Наставникът на Ювентус Лучано Спалети беше категоричен, че не бива да се драматизира след загубата от Фиорентина с 0:2, която драстично намали шансовете на тима да се класира за Шампионска лига

Чеферин нападна ФИФА за цените на билетите за Мондиала

Президентът на УЕФА Александър Чеферин отправи сериозна критика към ФИФА и нейния президент Джани Инфантино заради цените на билетите за предстоящото Световно първенство през 2026 година

ОБЗОР: Лийдс удари Брайтън, Съндърланд обърна Евертън във Висшата лига (ВИДЕО)

Вижте как завършиха мачовете от предпоследния кръг