Перес предупреди Алонсо още при подписването: Предизвикателството е голямо

Перес предупреди Алонсо още при подписването: Предизвикателството е голямо
Източник: БГНЕС

Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес приветства новия наставник Чаби Алонсо, който пристига в клуба с договор за три сезона

“Скъпи Чаби, добре дошъл у дома, добре дошъл в Реал Мадрид”, започна босът на “кралете”.

“Убеден съм, че днес преживяваш много вълнуващ момент. Показа го, когато през 2009 г. дойде да защитаваш този екип. Спечели шест титли, които вече са част от историята на мадридизма. Ти си и една от големите легенди на испанския национален отбор, с който спечели Световното първенство през 2010 г. и две европейски първенства. Но днес се връщаш у дома. Всички знаехме каква ще бъде твоята съдба, когато през 2018 г. се нае да водиш детския ни отбор А. Постигна нещо, което вече е част от историята на германския футбол: спечели Бундеслигата с Байер (Леверкузен). Този път те превръща в една от големите фигури във футбола и в един от най-добрите треньори в света. Днес се връщаш в Мадрид като треньор на първия отбор, за да се изправиш пред едно от големите предизвикателства в живота си.

Мадридизмът е нещо, което се храни всеки ден. Реал Мадрид принадлежи на сърцата на хората, защото тази емблема представлява онези ценности, които се развиват всеки ден в Града на Реал Мадрид. Ценностите, които са били необходими, за да стигнем до един от най-успешните периоди в нашата история. Силата на този клуб е да продължава да работи, за да се сбъдват мечтите на този мадридизъм. Затова днес е много специален ден. Пристига треньор, който е един от най-добрите в света и който знае какво е Реал Мадрид, какво означава тази фланелка. Днес посрещаме един от нашите - Чаби Алонсо”, каза още Перес.

Спалети няма да говори преди дербито с Интер

Ювентус се готви за един от най-важните си мачове за сезона срещу Интер в Дерби д’Италия в събота вечер, но старши треньорът на „бианконерите“ Лучано Спалети реши да пропусне обичайната си пресконференция преди сблъсъка от Серия А

Алегри предупреди: Трябва да внимаваме срещу Пиза

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри очаква трудно гостуване срещу предпоследния в класирането Пиза от 25-ия кръг в Серия А

Играч на Черно море с нов отбор в Турция

Фелипе Кардосо подписа договор с отбора от турската Първа Суперлига Истанбулспор.

Нотингам Форест в разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън

Нотингам Форест започна разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън Витор Перейра, след като Шон Дайч бе уволнен само 114 дни след поемането на отбора.

Ангелос Постекоглу: Тотнъм не е топ клуб, лично се уверих в това

Бившият мениджър на Тотнъм Ангелос Постекоглу смята, че лондонският клуб е далеч от стандартите на големите отбори.

Томас Тухел остава начело на Англия

Томас Тухел ще остане начело на Англия. Германският специалист удължи договора си и ще води "Трите лъва" поне до края на Евро 2028, което ще се проведе в Обединеното кралство и Ирландия.