Петев преди реванша с Балкани: Вярваме в продължаването

„Ще търсим победата още от първата минута, залогът е голям“

„Естествено, че вярваме в продължаването ни, ние трябва да се постараем много.“

Думите са на треньора Ивайло Петев преди реванша на Лудогорец срещу Балкани от първия предварителен кръг на Шампионска лига. Втора среща е в Разград утре (19.07), а „орлите“ загубиха първата с 0:2.

„Изиграхме посредствен мач, допуснахме елементарни голове. Утре мачът трябва да е различен и да търсим победата още от първата минута. Трябва да сме умни, да не отиваме хаотични“, посочи Петев.

„За мен най-важното е себераздаването на всеки един, който влезе да играе. Логично е да са по-прибрани. Ние трябва да търсим нашите шансове. Трябва да заличим преднина от два гола. Нормално е, но ние трябва да се преборим с напрежението, което е над нас. Това няма да е оправдание. Гледах два пъти мача с Крумовград и мисля, че бяхме изключително вяли в защита, допуснахме 3 гола, но също така изтървахме над десет. Като бягане, не е било на същото ниво като с Балкани. Играчите са бягали повече в предните мачове, с лека ръка допуснахме три гола, което за нас е пагубно. Трябва да играем като отбор, това е първото и най-важно. Ние по този начин излязохме от кризата през март. Всеки има качества и затова е в този отбор, да ги покаже. Основното нещо е утре всеки да се бори за другия.“

„Залогът е голям, ние трябва да направим всичко възможно да преодолеем този противник, няма да е лесно. От нас зависи как ще действаме във всички 90 минути. И продълженията влизат в плановете, погрижили сме се и за това.“