Подводни камъни за Лудогорец в Шампионска лига

Подводни камъни за Лудогорец в Шампионска лига

Най-трудният възможен съперник на старта се очер­тава да е шведският шампи­он Юргорден

 Лудогорец ще стартира участието си w Шампионска­та лига за сезон 2020/21 от първия предварителен кръг. Там, както и в следващия етап на надпреварата, разг­радчани със сигурност ще са сред поставените отбори, тъй като коефициентът им е доста сериозен - 26.000. На началното стъпало повече имат само два тима - шотла­ндският гранд Селтик (34.000), както и казахстанският Астана (29.000). Те оба­че няма как да са съперници на орлите, защото ще са за­едно с тях в урната на пос­тавените. Това, поне на хартия, би трябвало да отреди на разградчани по-приемлив противник.

Най-трудният възможен съперник на старта се очер­тава да е шведският шампи­он Юргорден. Съществува и по-тежък вариант с гостуване на румънския, израелския или полския шампион, според развитието на тези три първенства, но шансът за по­добно стечение на обстоя­телствата е минимален.

Победите­лите до плейофите за влиза­не в групите на Шампионска­та лига ще се излъчват в един мач, а домакин ще е пър­вият изтеглен тим от двой­ката.

12 ОТ 17-ТЕ ВЪЗМОЖНИ СЪПЕРНИКА В ПЪРВИ ПРЕДВАРИТЕЛЕН КРЪГ В ШЛ:

Юргорден (Швеция), Флора Талин (Естония), Динамо Брест (Беларус), ФК Рига (Латвия), Конас Кий (Уелс), ФК Европа (Гибралтар), Клаксвийк (Фарьорски острови), Рейкявик (Ис­ландия), КуПС Куопио (Финландия), Флориана (Малта); шампионът на Черна гора, един от следните четири отбора: Линфийлд (Северна Ирлан­дия), Тре Фиори (Сан Марино), шам­пионът на Косово, шампионът на Ан­дора

Умтити прекрати кариерата си

Френският защитник Самюел Умтити обяви края на своята състезателна кариера

Гави може да отсъства до два месеца

Полузащитникът на Барселона Гави може да отсъства до шест седмици поради контузия, съобщи Marca

Зидан и Франция вече са се разбрали за поста на национален селекционер

Френската футболна федерация постигна принципно споразумение със Зинедин Зидан за назначаването му за старши треньор на националния отбор, съобщава El Nacional

Милан-Комо още няма позволение да се играе в Пърт

От месеци италианците водят кампания за преместване на мача на Милан срещу Комо през февруари от Милано в Пърт

Първото Ел Класико този сезон пак ще е през деня, за да се събере аудитория от САЩ и Азия

Според Mundo Deportivo, първото Ел Класико за сезон 2025/26 между Реал Мадрид  и Барселона ще се проведе на 26 октомври на „Сантиаго Бернабеу“

Донарума е щастлив, че ще бъде трениран от Гуардиола

Джанлуиджи Донарума премина от Пари Сен Жермен в Манчестър Сити в последните часове на трансферния прозорец

Халанд: Перфектен момент е да обърнем нещата срещу Юнайтед

Нападателят на Манчестър Сити – Ерлинг Халанд, разкритикува своите съотборници заради лошия старт на сезона

Севиля с първо реми през сезона - 2:2 с Елче (ВИДЕО)

Гостите на „Рамон Санчес Писхуан“ стигнаха до обрат, но не успяха да го удържат в края

Треньорът на Атлетико (Мадрид) призна за напрежение

Диего Симеоне помоли феновете за подкрепа в мача срещу Виляреал