Похитителите на бащата на Луис Диас казаха какво искат

Похитителите на бащата на Луис Диас казаха какво искат

Вижте подробности

Групировката Армия за национално освобождение на Колумбия е готова да освободи бащата на звездата на Ливърпул Луис Диас – Луис Мануел Диас.

Бащата на Луис Диас бе похитен от групировката заедно с майката на играча на 28 октомври на бензиностанция в родния град на семейството.

Майката на футболиста бе освободена скоро след това, но бащата на Диас остана в плен на похитителите.

За да го освободят, те искат гаранции от властите в Колумбия за сигурността на членовете на организацията.

Ето какво гласи обръщението на движението, подписано от командира му Хосе Мануел Мартинес Кирос:

„На 2 ноември информирахме властите за решението ни да освободим г-н Диас. Още тогава задвижихме процеса, за да може това да се случи възможно най-скоро. Опитваме се да избегнем инциденти с правителствените сили. Като част от издирвателната операция обаче районът все още е милитаризиран, летят дронове, разполагат се войскови части и се предлагат награди за информация. Тази ситуация не ни позволява да реализираме бързо и безопасно нашия план по освобождаването, както и г-н Диас да не бъде поставен под риск. Ако правителствените части продължат със своята операция в района, това ще доведе до забавянето на освобождаването и ще увеличи риска. Разбираме мъката на семейството. На тях им казваме, че ще спазим обещанието си да освободим г-н Диас, но чак когато получим гаранции за нашата сигурност“.

Гуардиола за Холанд: Той се чувства много по-добре

Пеп говори преди мача срещу Нотингам Форест

Де Бройне се завръща в игра за Наполи

Кевин Де Бройне се появи в приповдигнато настроение при първото си занимание с отбора на Наполи, след като остави зад гърба си четиримесечен период на възстановяване от контузия

УДАР ЗА РЕАЛ И БРАЗИЛИЯ: Родриго е скъсал връзки

Най-лошите опасения за Реал Мадрид се потвърдиха, като Родриго е скъсал предна кръстна връзка на дясното си коляно и ще пропусне останалата част от сезона, твърди Marca

Реал Мадрид уволнява Арбелоа при издънка срещу Манчестър Сити

Загубата на Реал Мадрид от Хетафе на „Сантиаго Бернабеу“ с 0:1 в понеделник вечер допълнително е разклатила позициите на Алваро Арбелоа като старши треньор на тима, информират испанските медии

Отложиха мач на Гьозтепе на Мъри

Турска футболна федерация обяви официално, че двубоят от 27-ия кръг между Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов, и шампиона Галатасарай се отлага.

Бивш нападател на ЦСКА с хеттрик срещу отбора на Патрик-Габриел Галчев

Томи Юрич вкара всички попадения при победата над Железничар с 3:1