Попето с нов гол в Русия (ВИДЕО)

Българинът поведе Рубин към обрат

Ивелин Попов отново вкара за Рубин (Казан). Този път българинът се разписа при успеха с 3:2 срещу гостуващия Ахмат (Грозни) в мач от 25-ия кръг на руската Премиер Лига.

В 49-ата минута Попето беше точен за 1:1 с удар от близо, след като още в 17-ата секунда Магомед Митришев бе извел Ахмат напред с рекордно бърз за сезона в Русия гол.

В 70-ата минута българският национал подложи крак и довкара топката във вратата, но попадението бе записано на Сердар Азмун, тъй като топката вече е била преминала голлинията. Азмун реализира и другото попадение за водения от Курбан Бердиев отбор в 63-ата минута. В 86-ата минута Митришев с втория си гол в двубоя оформи крайния резултат.

Рубин е осми в класирането с 31 точки, а Ахмат на 13-а позиция с 27 и в оставащите кръгове до края ще води битка за оцеляване в елита.

За Попов, който записа 90 минути, това бе трето попадение откакто 30-годишният футболист премина в Рубин под наем от Спартак (Москва) през февруари. Попето има 4 мача за Рубин в Премиер Лигата до момента.
ПСВ Айндховен вдигна титлата в Ередивизи

В среща от 32-ия кръг "филипсите" се наложиха зрелищно с 4:2 у дома срещу Спарта Ротердам