Порто излъга Лил в скучен мач и е на крачка от групите на Шампионската лига (ВИДЕО)

Ектор Ерера донесе успеха на "драконите"

Порто е почти сигурен участник в груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига. "Драконите" победиха с минималното 1:0 при гостуването си на Лил и почти обезсмислиха реванша в Португалия.

Двубоят не предложи много голови положения, като домакините се стараеха повече да не допуснат гол, отколкото да вкарат такъв. И все пак в 61-вата минута Ектор Ерера прониза Анияма и донесе успеха на Порто.

Първата част бе изключително скучно, като едва в последната минута домакините успяха да създадат единственото опасно положение. Себастиан Коршиа на два пъти имаше възможност да открие резултата. От около 5-6 метра халфът на "кучетата"  първо стреля в бранител на Порто, след което прати топката високо над вратата.

Играчите на Порто се активизираха през втората част и си пролича класата на "драконите". Без много да хаби силите си португалският тим стигна до победата.

След прекрасна атака отдясно, току-що влезлият на терена Кристиан Тейо получи топката и центрира към Джаксън Мартинес. Нападателят на "драконите" стреля с глава, Анияма спаси, нито един бранител на Лил не съумя да изчисти топката и Ерера на празна врата се разписа.

До края Лил пробва да стигне до изравнителен гол, но все така трудно стигаше до вратата на противника. Саломон Калу дори бе изпратен с освирквания, когато бе заменен в 76-ата минута.