Порто нанесе звучен шамар на Брюж и докосва елиминациите (ВИДЕО)

Португалците дръпнаха с пет точки на Атлетико Мадрид

Клуб Брюж най-сетне си намери майстора в Шампионска лига. Белгийският тим записа първа загуба и тя дойде по доста тежък начин – у дома с 0:4 от Порто.

Двата тима премериха сили в мач от груба „B“ на най-престижния европейски клубен турнир. За португалския гранд точни бяха на два пъти Мехди Тареми и по веднъж Еванилсон и Стивън Еустакио. Успехът на Порто завърза още повече интригата в групата. Брюж запази първото си място с 10 точки, Порто е с 9 на втората позиция. Атлетико Мадрид и Байер Леверкузен са съответно трети и четвърти с 4 и 3 точки. Те се изправят един срещу друг в по-късния мач от групата.

Порто доминираше от самото начало. Домакините изобщо не влязоха добре в мача. В 7-ата минута Еустакио стреля опасно над напречната греда. Десет минути по-късно Матеус Урибе също не беше далеч от истината. Топката премина на сантиметри над вратата.

По-силното начало на португалците се отрази върху резултата в 33-тата минута. Тогава Тареми беше изведен на чиста позиция и той реализира за 1:0. В началото на втората част след намеса на ВАР Клуб Брюж получи дузпа и имаше страхотен шанс да навакса минималното си изоставане. Ударът на Ноа Ланг от бялата точка обаче беше спасен.

Пропускът от наказателния удар сякаш обезвери Брюж, а Порто се възползва веднага. В 57-ата минута Еванилсон удвои преднината на гостите. Час игра след началото и Еустакио записа името си сред голмайсторите. Той успя да преодолее вратаря с прецизен удар.

Кошмарът за белгийския отбор продължи. В 70-ата минута Тареми вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат. До последния съдийски сигнал мачът се доиграваше. Както Порто имаше един добър шанс за пети гол, така и домакините можеха да вкарат почетно попадение. В крайна сметка нито едното, нито другото не се случи.

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум