Порто победи Арсенал с 1:0 и гол в последната секунда (ВИДЕО)

"Топчиите" с разочароващ мач в Португалия без нито един точен удар

Порто победи с 1:0 Арсенал в първия си 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига. Домакините заслужено стигнаха до драматичния успех в гол в последния момент, тъй като макар да влязоха в срещата като аутсайдер, бяха по-активният отбор.

"Топчиите" пък си тръгват от Португалия без да успеят да запишат точен удар в очертанията на вратата на Порто за всичките 90 минути.

Порто пропиля страхотен шанс да изведе Порто напред в резултата в 21-ата минута, когато Галено получи топката в наказателното поле на Арсенал и стреля с първото си докосване право в десния страничен стълб на вратата, пазена от Давид Рая. Последва добавка от страна на Галено, но бразилецът не намери очертанията на вратата.

Букайо Сака проби отдясно и навлезе в наказателното поле, като се опита да центрира, но ударът му бе блокиран, а топката кацна точно върху напречната греда на вратата, пазена от Диого Коща в 34-ата минута. От последвалия корнер Уилиам Салиба бе адресатът на центрирането на втора греда, но ударът му с глава премина покрай целта.

Нико Гонсалес напредна през средата и се опита да изненада Рая с удар от далечна дистанция в 37-ата минута, но топката премина над напречната греда. Пепе Акино бе изведен в предни позиции в 40-ата минута и той върна елегантно с пета за Еванилсон, чийто удар с първото докосване бе отразен от Давид Рая.

Арсенал отново бе по-активният от двата отбора на старта на второто полувреме, подобно на първото, като воденият от Микел Артета тим продължи да има огромни трудности в създаването на добри положения пред вратата на Диого Коща.

Пепе проби по дясното крило и навлезе в наказателното поле на Арсенал, след което сви топката Еванилсон, чийто удар в 66-ата минута бе блокиран от Деклан Райс, който предотврати чиста голова възможност.

Франсиско Консейсао направи опасен пробив по дясното крило в 83-ата минута, след което центрира остро в наказателното поле, но там Давид Рая успя да изпревари футболистите на Порто и улови топката.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Лукас Тросар даде грешно подаване, а футболистите на Порто отнеха. Топката стигна до Вендерсон Галено, който необезпокояван проби през средата. Бразилецът стреля от средна дистанция и със страхотен фалц прати топката точно в скобата между напречната греда и левия страничен стълб, не оставяйки никакъв шанс на Давид Рая да отрази.

Порто - Арсенал 1:0
1:0 Вандерсон 90+4

Стартови състави:

Порто: 99. Диего Коста, 18. Вендел, 31. Отавио, 3. Пепе, 23. Жоао Марио, 16. Николас Гонзалес, 22. Алан Варела, 11. Пепе, 10. Франсиско Консейсао, 13. Галено, 30. Еванилсон

Арсенал: 22. Давид Рая, 15. Якуб Кивиор, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 41. Деклан Райс, 8. Мартин Йодегор, 29. Кай Хаверц, 7. Букайо Сака, 11. Габриел Мартинели, 19. Леандро Тросар