Потвърдено: Евертън е фаворит срещу Манчестър Юнайтед

Потвърдено: Евертън е фаворит срещу Манчестър Юнайтед

Днес се изигра първият мач на новия стадион на „карамелите“

Ситуацията в Манчестър Юнайтед става все по-тежка, а следващият мач на тима е гостуване на Евертън в събота от 14:30 часа.

Визитата ще е последна за „червените дяволи“ на „Гудисън Парк“, защото от следващия сезон домакините ще играят на новия си стадион, който днес беше тестван за първи път с мач на юношите до 18 години.

Още по-интересното е, че първият отбор на „карамелите“ отново бе поет от мениджъра Дейвид Мойс.

Той ги напусна преди повече от десетилетие, за да замени легендарния сър Алекс Фъргюсън начело именно на Манчестър Юнайтед, но не успя да се справи с трудната задача и бе уволнен.

След завръщането си в Евертън обаче Мойс буквално преобрази отбора и вече има с точка повече от Юнайтед в класирането – 30, а гостите са и с куп кадрови проблеми.

Не, че „карамелите“ нямат такива, защото аут по различни причини са общо 8 футболисти, включително Доминик Калвърт-Люин, Орел Мангала, Макнийл, Броя, Колмън и Ндиайе.

В лазарета на гостите обаче има повече от един отбор, като в момента лекуващите се са точно дузина, в това число Лисандро Мартинес, Амад Диало, Коби Мейну, Угарте, Маунт и Люк Шоу.

Всичко изброено по-горе и слабата форма на „червените дяволи“ кара букмейкъра 8888.bg да дава малко по-големи шансове за успех на Евертън.

Вероятността за такъв е 38,5%, за триумф на гостите от Манчестър - 34,5%, а за равенство - 29,3%.

Очакват се малко попадения в срещата от XXVI кръг на английската Висша лига като възможността тя да завърши с „под 2,5 гола“ е точно 58,5 процента, смятат от 8888.bg.

Мениджърът на Тотнъм разпусна играчите за Коледа

Мениджърът на Тотнъм Томас Франк потвърди, че футболистите му ще имат почивка на Коледа, но само, защото това се вписва идеално в седмичната им програма преди неделното гостуване на Кристъл Палас.

Американска милиардерка купи част от Суонси Сити

Американската бизнесдама и телевизионна звезда Марта Стюарт се присъедини към Суонси Сити като съсобственик, обявиха от уелския футболен клуб, цитирани от агенция Reuters.

Рашфорд иска да остане в Барселона

Нападателят на Барселона Маркъс Рашфорд заяви ясно намерението си да продължи да носи екипа на каталунците и след изтичането на наема си. Английският национал разказа за впечатленията си от първите си месеци в клуба и сподели амбициите си занапред.

Мениджърът на Нотингам няма да претегля играчите си след Коледа

Мениджърът на Нотингам Форест Шон Дайш заяви, че няма да претегля футболистите, когато се завърнат след Коледа, за разлика от мениджъра на следващия си съперник Манчестър Сити Пеп Гуардиола, но „очаква те да използват здравия си разум, докато се наслаждават на празничната си вечеря“, пише агенция Reuters.

Наркоскандал в турския футбол

Президентът на Фенербахче Садетин Саран е дал положителна проба за кокаин, съобщава турското издание „Фанатик“.

Вратарят на Арсенал: При дузпите трябва да си концентриран на 100%

Вратарят на Арсенал Кепа Арисабалага разкри, че е трябвало бързо да промени начина си на мислене, след като късен изравнителен гол на Кристъл Палас прати четвъртфинала за Купата на лигата в Англия към изпълнение дузпи, при които стражът направи решаващо спасяване, за да осигури на тима си място на осминафиналите.