Президентът на Лацио обясни ситуацията около Алесио Романьоли

Президентът на Лацио обясни ситуацията около Алесио Романьоли
Източник: БГНЕС

Сагата около бъдещето на централния защитник Алесио Романьоли приключи, въпреки че той се сбогува с тифозите

След седмици на спекулации, които го пращаха на крачка от раздяла с „орлите“, президентът на Лацио Клаудио Лотито внесе пълна яснота. В изявление за Roma Today босът на клуба потвърди, че Романьоли е изваден от трансферния пазар и остава ключова част от състава.

Клаудио Лотито разкри, че решението да задържи Романьоли не е било импулсивно, а резултат от задълбочен анализ. Той подчерта, че клубът е поставил спортно-техническите си цели над всичко друго.

„Това беше обмислено решение. Лацио оцени внимателно всички икономически, технически и екологични елементи и избра да не отслабва отбора. В днешния футбол това изобщо не е даденост и ние вярваме, че това е отговорен избор“, коментира Лотито.

Думите от Лотито са опит да се покаже, че ръководството е предпочело да запази гръбнака на тима, вместо да се поддаде на пазарния натиск.

Президентът на Лацио не спести похвалите си за професионализма на защитника, определяйки го като фундаментална фигура за съблекалнята и терена. Въпреки слуховете за напрежение между играча и клуба Лотито увери, че всички въпроси ще бъдат решавани вътрешно.

„Алесио е професионалист с договор и е отправна точка за този отбор. Клубът сметна, че в този момент оставането му е от основно значение за групата. Личните динамики се управляват вътрешно, при взаимно уважение и зачитане на ролите“, допълни той.

С това изявление се слага край на несигурността, а феновете на „бианкочелестите“ могат да бъдат спокойни, че един от лидерите им остава на „Олимпико“.

Рашфорд получи нов номер от Ман Юнайтед

Нападателят ще играе с №14

Официално: Комо привлече английски национал от Челси

Защитникът пристига на Апенините с постоянен трансфер

Християн Петров и Хееренвеен с победа на старта в Ередивизи (ВИДЕО)

Българинът влезе като резерва

Мареска обясни ситуацията с Родри

Енцо Мареска, мениджърът на Манчестър Сити, се произнесе за бъдещето на полузащитника Родри, който е в процес на преговори за преминаване в Барселона

Монако обърна Ливърпул в голово шоу (ВИДЕО)

Монако осъществи впечатляващ обрат и победи Ливърпул с 3:2 в приятелска среща, играна на легендарния стадион „Анфийлд“

Тебас нападна Инфантино: Той убива футбола

Джани Инфантино "убива същността на футбола" и управление на ФИФА трябва да приключи, заяви ръководителят на испанската ЛаЛига Хавиер Тебас, цитиран от ДПА