Президентът на Олимпик Лион се оттегли от поста си след 36-годишно управление

Президентът на Олимпик Лион се оттегли от поста си след 36-годишно управление

Жан-Мишел Ола все пак ще остане част от семейството на клуба в ролята си на почетен президент

Президентът на Олимпик Лион Жан-Мишел Ола се оттегли поста си, след като бе начело на клуба в продължение на 36 години, информира френският тим, цитиран от БНТ.

Напускането на Ола идва заради решението на новия собственик на "хлапетата" Джон Текстор да направи съществени промени в структурата на Лион, като на първо време именно американският бизнесмен ще изпълнява функциите на президент и изпълнителен директор.

Жан-Мишел Ола все пак ще остане част от семейството на Олимпик Лион в ролята си на почетен президент.

"Искрено благодарим на г-н Жан-Мишел Ола за неговия ангажимент и безрезервна отдаденост към Олимпик Лион в продължение на повече от три десетилетия, през което време са спечелени повече от 50 титли както за мъжкия, така и за женския отбор.

Приоритетът на новия председател и главен изпълнителен директор и на борда на директорите ще бъде укрепването на позициите на Олимпик Лион на световната футболна сцена, в съответствие с най-високите амбиции в неговата славна история", се казва в съобщението на клуба.

Жан-Мишел Ола става президент на Олимпик Лион през вече далечната 1987 година, като именно под негово ръководство клубът постига най-големите си успехи, които включват седем поредни титли на Франция в периода 2002-2008 година, две Купи на Франция, една Купа на лигата и осем Суперкупи на страната, като всички тези постижения идват през новия век.

Дългогодишният президент на Лион има сериозна заслуга и за успехите на женския тим, който понастоящем държи рекордите за най-много трофеи в няколко основни надпревари с 15 титли на Франция, 9 Купи на страната и 2 Суперкупи.

В дамската Шампионска лига пък Олимпик Лион е категорично най-успешният отбор в историята с цели 8 триумфа, последният от който дойде през миналия сезон.

Така, на практика Жан-Мишел Ола е допринесъл през години за спечелването на общо над 50 трофея от Олимпик Лион в мъжкия и женския футбол.

Джакомо Распадори е дал съгласие си за трансфер от Атлетико Мадрид в Рома

Нападателят е пред завръщане на Апенините

Себастиан Алер отпадна от групата на Кот Д'Ивоар за Купата на африканските нации

Причината за това е контузия

Исак е обявен за най-добър играч на Швеция през 2025 година

Александър Исак спечели „Златната топка“

Гуардиола: Сега съм фокусиран върху Уест Хем

„След няколко дни ще играя голф с баща си - това е всичко“

Тиаго Силва може да се завърне в Челси

Бразилският защитник Тиаго Силва обяви официално намерението си да се раздели с Флуминензе и да се завърне в европейския футбол

Артета си пожела успех над Евертън за шестата годишнина в Арсенал

Мениджърът на футболния Арсенал Микел Артета иска да се поздрави с победа срещу Евертън за шестата си годишнина начело на тима

Слот е заровил томахавката със Салах

Напрежението около Мохамед Салах и бъдещето му в Ливърпул вече е в миналото

Барселона хвърли око на талант от Брюж

Барселона обмисля да привлече крилото на Брюж - Джеси Бисиву

Ибрахимович подписа професионален договор с Милан

Малкият син на Златан Ибрахимович - Винсънт, който е на 17 години, подписа договор с Милан и ще играе за втория отбор на "росонерите", редом до брат си Максимилиан, обявиха от клуба, цитиран от АФП