Проблем в Рома - Лукаку не тренира преди Сасуоло

Белгийският нападател пропусна и гостуването на Брайтън

Нападателят на Рома Ромелу Лукаку все още не тренира с останалата част от първия състав на „джалориси“ в подготовката за сблъсъка от Серия А срещу Сасуоло в неделя вечер.

Белгийският национал не бе в групата при загубата на Рома с 0:1 от Брайтън в реванша от осминафиналите на Лига Европа в четвъртък вечерта.

Първоначално „Sky Sport Italia“ съобщи по-рано през седмицата, че Лукаку не е контузен, но че страда от възпаление на бедрото, поради което не пътува до Англия за мача с Брайтън в четвъртък.

Проблемът с тазобедрената става изглежда все още не е отстранен, така че Лукаку ще пропусне и мача със Сасуоло в неделя, съобщават множество медии в Италия. В момента Лукаку е водещият голмайстор на Рома във всички турнири, като регистрира 17 гола от 34 мача от мачове в Серия А, Купата на Италия и Лига Европа.

Очаква се срещу Сасуоло Сардар Азмун да води нападението на Рома. Докато Лукаку остава под въпрос за предстоящите двубои на националния отбор на Белгия, като най-вероятно той ще получи почивка и няма да се присъедини към лагера на „червените дяволи“.