Продължава сагата с бащата на Луис Диас

Продължава сагата с бащата на Луис Диас

Освобождаването му се отлага, съобщиха похитителите

Партизанската група Националната освободителна армия (ELN) заяви в четвъртък, че възнамерява да освободи Луис Мануел Диас "възможно най-скоро" след отвличането му в събота, 28 октомври в град Баранкас, близо до границата на Колумбия с Венецуела.

Но късно в неделя вечерта бунтовниците казаха, че плановете са застрашени поради продължаващото присъствие на правителствените сили за сигурност в региона.

Това се разбра, след като звездата от Висшата лига се появи за първи път на футболен терен след отвличането, когато влезе като резерва, за да вкара късен изравнителен гол при равенството 1:1 за Ливърпул срещу Лутън Таун в неделя вечерта.

След като отбеляза, крилото вдигна фланелката си, за да разкрие посланието "libertad para papa" - което означава "свобода за моя баща".

Но в ново изявление ELN каза, че сега ще освободи бащата на колумбийския национал само ако правителствените сили се отдръпнат от региона.

Те казаха: „Районът все още е милитаризиран, има прелитания, разполагане на войски. Ако операциите продължат в района, освобождаването ще се забави и рисковете ще се увеличат.“

Майката на Диас, Силенис Маруланда, също беше отведена от похитителите миналия месец, но беше спасена в рамките на часове, след като полицията постави блокади на пътя. Тя беше сред членовете на семейството, които водеха бдение миналата седмица, призовавайки за освобождаването на съпруга си. Диас пропусна два мача на Ливърпул след отвличането, но се върна към тренировки миналата сряда.

След неделния сблъсък от Висшата лига срещу Лутън, 26-годишният футболист отправи нова страстна молба за освобождаването на баща си - и също така призова "международните организации да се намесят".

Той добави: „Всяка секунда, всяка минута нашата мъка нараства; майка ми, братята ми и аз сме отчаяни, измъчени и без думи да опишем какво чувстваме. Това страдание ще свърши едва когато го върнем у дома.“

Милан предлага Рафаел Леао в сделка за Араухо

Милан е готов да направи опит да привлече уругвайския защитник на Барселона Роналд Араухо

Реал Мадрид задържа Браим Диас с нов договор

Реал Мадрид е постигнал споразумение с мароканския национал Браим Диас за нов дългосрочен договор

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид