Променен Ливърпул спря „свраките“ и превзе върха (ВИДЕО)

Мърсисайдци зарадваха Клоп след новия договор с шампионска победа

Макар и с много променен състав, отборът на Ливърпул спря серията на Нюкасъл от 4 победи, след като спечели с минималното 1:0 визитата си на „Сент Джеймсис Парк“ от 35-ия кръг на Висшата лига.

Благодарение на успеха си „червените“ изместиха шампиона Манчестър Сити от първото място в класирането, тъй като събраха 82 точки и имат с 2 повече от „гражданите“. Те обаче гостуват на Лийдс по-късно през деня, така че ще могат да си върнат върха само с победа.

Днес Юрген Клоп остави на пейката част от титулярите си, включително Мохамед Салах, Трент Александър-Арнолд, Фабиньо и Тиаго Алкантара, но въпреки това момчетата му ликуваха с добра игра и попадение на Наби Кейта в 19-ата минута.

Домакините, водени от Еди Хау, започнаха по-агресивно срещата пред пълните трибуни на своя стадион, но не успяха да стигнат до чиста голова възможност в началните минути. Първата такава бе за мърсисайдци в 8-ата, когато Жота върна към Кейта, но след рикошет топката профуча покрай гредата на Нюкасъл. След това пък Ван Дайк стреля от воле, ала високо над целта, за да се стигне до 19-ата минута, когато Джеймс Милнър отне топката пред наказателното поле с чист шпагат, след което Кейта намери Диого Жота. Португалецът пък му върна и той отблизо откри резултата.
„Свраките“ се опитаха да отговорят, но в 34-ата минута можеха да получат второ попадение, тъй като Луис Диас проби и намери Садио Мане, но стреля право в ръцете на Дубравка. Не след дълго Нюкасъл вкара гол чрез Алмирон, но той не бе зачетен заради засада. Малко преди паузата пък Дубравка спаси опасен изстрел с глава на Жота, за да дойде почивката при резултат 1:0 в полза на Ливърпул.

След паузата гостите заиграха по-уверено, а затова помогнаха и смените на Клоп, който пусна в игра Фабиньо и Салах. Последният направи 2 пропуска, а в още толкова случая и Дубравка се намеси решително, за да запази шансовете на своите до заключителните минути на двубоя. В тях резервата на домакините Крис Уудс пропусна сам срещу вратаря, а веднъж същото стори и Салах, ала в крайна сметка Ливърпул взе своето и записа пета поредна победа във всички турнири. Последните 4 от тях мърсисайдци спечелиха на нула, за да отбележат по най-добрия начин новината, че Юрген Клоп подписа нов договор с клуба в навечерието на мача със „свраките“.

Освен това, надеждите за безпрецедентен в историята куадрупъл остават живи.

От своя страна отборът на Нюкасъл пък остана без победа над Ливърпул от 2015 година насам на 9-ото място във временното класиране с 43 точки от 35 мача.

НЮКАСЪЛ - ЛИВЪРПУЛ 0:1
0:1 Наби Кейта (19)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Нюкасъл: Дубравка, Крафт, Шер, Бърн, Таргет, Шелви, Гимараеш, Уилок, Алмирон, Жоелинтон, Сен-Максимен;

Мениджър: Еди Хау;

Ливърпул: Алисон, Гомес, Матип, Ван Дайк, Робъртстън, Милнър, Хендерсън, Кейта, Мане, Диас, Жота;

Мениджър: Юрген Клоп.

Фиорентина не успя да победи Наполи, макар че имаше аванс (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха реми 2:2