Пропадането на шампиона Лестър продължава (ВИДЕО)

"Лисиците" с пета поредна загуба, нямат отбелязан гол повече от 600 минути

Пропадането на шампиона Лестър продължава, след като днес „лисиците” отстъпиха и пред Суонзи в двубой от 25-ия кръг. Футболистите на Клаудио Раниери записаха пета поредна загуба, а освен това повече от 600 минути Лестър няма вкаран гол. Последното попадение идва при победата с 1:0 над Уест Хем на 31 декември миналата година.

Суонзи показа далече по-добра игра преди почивката и след първата част си осигури комфортен аванс. Моусон откри резултата на „Либърти Стейдиъм” в 36-ата минута, а Мартин Олсон добави нов гол в сметката на „лебедите” в добавеното време на първата част.

Суонзи изигра тактически добре втората част и не даде шансове на Лестър да стигне дори и до частичен обрат. „Лебедите” задържаха аванса си и заслужено спечелиха трите точки.

Успехът изпрати Суонзи над опасната зона и вече в 15-и с 24 точки. Лестър остава на 17-а позиция с 21 точки и бъдещето на шампионите в елита продължава да бъде несигурно.