ПСЖ пребори Лил след инфарктно 4:3 на "Парк де Пренс"(ВИДЕО)

Неймар с тежка контузия, напусна терена на носилка

ПСЖ постигна знаменит успех с 4:3 над Лил в истински трилър в дербито от 24-ия кръг на Лига 1. Двубоят бе осеян с положения и голове, а водещите в резултата се меняха постоянно.

Двубоят започна с опасна атака на Лил и парижани като по чудо не получиха гол. Шут на Тимъти Уеа бе спасен с мъка от Донарума, а само бързата реакция на Мендеш не позволи на американеца да направи добавка. В 5-ата минута Неймар центрира към Меси, който стреля без забавяне, но стражът на Лил изби в корнер. Пет минути след това парижани оцеляха за втори път. Капитанът Преснел Кимпембе върна лошо с глава топката назад и подаването беше пресечено Джонатан Дейвид, който се опита да прехвърли Донарума, но италианският страж изби в корнер.

В 12-ата минута ПСЖ поведе след миг гениалност на Килиан Мбапе. Той се втурна отляво, нахлу в наказателното поле и се промуши между двама бранители, след което почти от легнало положение прати топката в мрежата за 1:0. Пет минути по-късно Нуно Мендеш подаде на Витиня, който върна към Неймар, а бразилецът отблизо засече топката в мрежата - 2:0.

Гостите обаче не се притесниха и продължиха да атакуват. Така в 24-ата минута Андре Гомеш прати топката в наказателното поле, където Бафоде Диаките скочи най-високо и не остави шансове на Донарума - 2:1.

Второто полувреме започна ужасно за ПСЖ. Още в 47-ата минута Неймар получи контузия в глезена и бе заменен. Лекарският щаб дълго му оказваше помощ на терена, а след това се наложи носилката да влезе, за да бъде изнесен. Бразилецът явно показа, че травмата е сериозна, държейки се за главата.

Случилото се с Неймар разконцентрира съотборниците му и в 56-ата минута се стигна до дузпа за Лил. След изпълнение на корнер Марко Верати задържа Тиаго Джало и реферът Уили Делажо посочи бялата точка. Това предизвика бурните протести на играчите на ПСЖ и на треньора им Кристоф Галтие, но съдията бе непреклонен. От бялата точка Джонатан Дейвид хладнокръвно прати топката в мрежата за 2:2.

Гостите стигнаха до пълен обрат в 69-ата минута. Андре Гомеш демонстрира страхотен поглед и подаде към Джонатан Бамба, който напредна и нахлу в наказателното поле. Последва силен шут в близкия ъгъл, който завари неподготвен Донарума и "песовете" поведоха за първи път в мача - 2:3.

В 87-ата минута домакините все пак изравниха чрез играча във форма Килиан Мбапе. Хуан Бернат го изведе на стрелкова позиция в наказателното поле и френският национал с прецизен удар в долния ляв ъгъл направи 3:3.

В петата минута на продължението Лионел Меси взриви трибуните с отлично изпълнен пряк свободен удар, който се отби в гредата и влетя в мрежата за крайното 4:3!

Така ПСЖ събра 54 точки на върха в класирането, докато Лил остана пети с 41.