ПСЖ разпиля Монпелие с 6:2, Мбапе с хеттрик (ВИДЕО)

„Принцовете“ с 12 точки аванс на върха във Франция

Лидерът във френския футболен елит ПСЖ се върна на победния път в Лига 1.

След 3 последователни равенства момчетата на Луис Енрике разбиха като гости Монпелие с 6:2 в последния мач от XXVI кръг.

Звездата Килиан Мбапе (22‘, 50‘ и 63‘) блесна с хеттрик като направи и една асистенция, докато 2 голови подавания и попадение реализира Витиня (14‘).

Именно последният откри резултата в 14-ата минута след пас на Мбапе, а френският национал удвои в 22-ата.

След това Монпелие изравни, след попадения на Арно Нордин (30) и Теджи Савание от дузпа в добавеното време на първата част, ала през втората „принцовете“ бяха неудържими.

Мбапе ги изведе напред в 50-ата минута, а само 3 по-късно Ли Кан-ин също се разписа за 4:2.

Последва още един гол на Мбапе, за хеттрик в 63-ата минута, както и финалното попадение на резервата Нуно Мендеш, дошло секунди преди да изтекат редовните 90.

Така ПСЖ вече има аванс от 12 точки на върха във временното класиране, докато Монпелие остана с 26, като има само с 1 повече от 16-ия Нант, който при сегашното подреждане би играл плейоф за оцеляване в елита.