ПСЖ с ключов успех в Ница

Меси и Рамос бележат за първи успех на Галтие от 8 мача срещу бившия клуб

Пари Сен Жермен постигна ценна победа с 2:0 при гостуването си срещу Ница в късния съботен мач от 30-ия кръг в шампионата на Франция.

Столичани можеха да поведат в резултата в 22-ата минута, когато Данило Перейра отправи удар с глава, но топката се отби в страничната греда.

Само четири минути след това Нуно Мендеш изведе Лионел Меси и той преодоля вратаря Каспер Шмайхем, откривайки головата сметка в полза на шампионите.

В последните две минути на първата част Николас Пепе и Терем Мофи пропуснаха да се разпишат за "орлетата".

В 51-ата минута топката се отби в гредата на вратата на парижани след опит за гол на Данте, а секунди след това отново Пепе беше близо до изравняването.

В 70-ата минута Жан-Клер Тодибо за поредене път принуди стража на гостите Джанлуиджи Донарума да се намесва решително.

Многото пропуски в наказателното поле на Пари Сен Жермен доведоха до второ попадение във вратата на Ница. В 76-ата минута Меси центрира от ъглов удар и Серхио Рамос с глава прати топката във вратата на домакините.

Старши треньорът на столичани Кристоф Галтие записа първата си победа в осем мача срещу бившия си клуб. Пари Сен Жермен остава на първо място в Лига 1 с 6 точки преднина пред Ланс, заемащ втората позиция.