ПСЖ се изпоти, за да вземе трите точки срещу Брест (ВИДЕО)

Парижани водеха с 2:0, но бяха близо да изпуснат победата

Пари Сен Жермен спечели трудно гостуването си на Брест от десетия кръг на Лига 1 с 3:2. Парижани са втори във временното класиране с 21 точки, на една зад лидера Ница. Брест е шести с 15.

В 16-ата минута Брадли Баркола изведе Уорън Заир-Емери на чиста позиция, той стреля в долния ляв ъгъл и преодоля Бизот – 0:1. Пет минути след това Канг-ин Лий отново бе отказан от стража на домакините.

Пари Сен Жермен все пак отбеляза второ попадение. Негов автор беше Килиан Мбапе, който преодоля няколко противникови играчи и с шут в долния десен ъгъл прати топката в мрежата.

Защитата на гостите се пропука в двата най-неподходящи момента – края на първото и началото на второто полувреме. В 43-ата минута Кени Лала центрира блестящо за Стив Муни, който вкара за 1:2. В 52-рата минута Роман Дел Кастийо намери Льо Дуарон при центриране от корнер, той засече с глава и изравни – 2:2.

В 86-ата минута Рандал Коло Муани бе съборен в наказателното поле и това доведе до дузпа за ПСЖ. С изпълнението се нагърби Килиан Мбапе, Бизот спаси удара на нападателя, но при добавката нямаше грешка и ПСЖ се добра до трите точки.