ПСЖ трябва да плати 40 млн. бонус на Мбапе

ПСЖ трябва да плати 40 млн. бонус на Мбапе

Челси и Барса също се наредиха на опашката за нападателя

Пари Сен Жермен ще трябва да плати 40 милиона евро бонуси за лоялност на нападателя Килиан Мбапе, според Foot Mercato.

Парижкият клуб преди това е търсил възможност да избегне тези плащания.

Реал Мадрид иска да завърши трансфера на Мбапе в следващите две седмици.

Очаква се испанците да платят повече от 200 милиона евро за Килиан, като играчът ще подпише шестгодишен договор.

Мбапе е в ПСЖ от август 2017 г. През сезон 2022/23 нападателят вкара 41 гола и направи 10 асистенции в 43 мача за парижани във всички турнири.

Порталът Transfermarkt.com оценява стойността на играча на 180 милиона евро.

Междувременно стана ясно, че английският Челси и испанският Барселона наддават за трансфер на френската футболна звезда.

Мбапе не желае да приеме най-доброто финансово предложение - това от Саудитска Арабия.

Сега ДПА пише, че близки до собственика на англичаните Тод Бьоли опитват активно да сглобят приемлива оферта за 24-годишния Мбапе, който ще напусне или това лято с трансферна сума, или през следващото като свободен играч.

Испанският Барселона подготвя сходна сделка, а саудитският Ал Хилал ще направи още един опит да изкуши Мбапе. Самият французин обаче дори отказа да се срещне с делегацията на отбора през миналата седмица в Париж.

Ал Хилал предложи рекордната в историята на футбола сума от 300 милиона евро за правата на Мбапе.

Според източници на ДПА, близки до Пари Сен Жермен, в клуба подозират, че френският национал е преговарял тайно с Реал Мадрид и заради това отказва други оферти.

В информацията се твърди, че той ще премине в отбора като свободен агент и при подпис ще получи бонус в размер на 160 милиона евро.

Бетис взе гол аванс срещу Фиорентина в Испания

Бетис победи Фиорентина с 2:1 в първия мач между двата тима от полуфиналите в Лигата на конференциите

Закъсалият Тотнъм капарира място на финала в ЛЕ

"Шпорите" надвиха хита Бодьо Глимт

Челси прегази Юргорден с четири гола и вече мисли за финала в ЛК

Челси постигна категорична победа с 4:1 при гостуването на Юргорден в Стокхолм в първия полуфинален мач от Лигата на конференциитe

Юнайтед громи в Билбао за финал в Лига Европа

Спорен червен картон вбеси "Сан Мамес"

Брентфорд шокира Нотингам като гост и ги остави извън зона "Шампионска лига"

Брентфорд победи Нотингам Форест с 2:0 като гост в мач от 34-ия кръг на Висшата лига

Гуардиола с коментар за Роди и Холанд

Нападателят се подобрява, но остава аут засега

Кметът на Лондон кара Челси да строи нов стадион

Кметът на Лондон Садик Хан отправи покана към ръководството на Челси да започне преговори за нов стадион

Вдигат двойно заплатата на Груев

Халфът с клауза в договора при промоция за Висшата лига

Аморим: Дори да спечелим Лига Европа, няма да си спасим сезона

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Рубен Аморим призна, че първият му сезон на „Олд Трафорд“ е провал — дори и отборът да спечели Лига Европа