Раниери: Рома се бори за всяка топка и никога не се предава

Раниери: Рома се бори за всяка топка и никога не се предава

Треньорът на Рома Клаудио Раниери похвали представянето на своите играчи в първия мач от осминафиналите на Лига Европа срещу Атлетик Билбао.

Римляните стигнаха до минимален успех с 2:1 у дома с победен гол на резервата Ейдур Шамуродов в сетния миг на добавеното време.

"Знаем, че срещу нас се играе трудно, борим се за всяка топка и все още имаме 50 процента шанс да преминем в следващия кръг. Трябва да продължим по този път.  Атлетик затвори много добре зоните по крилата, двамата братя Уилямс имат мотор вместо крака.

Трябва да подобрим малките детайли, които са най-трудните неща, и това прави един отбор велик", коментира Раниери пред Скай Спорт Италия.

"Всички правим грешки и не бива да съдим твърде строго момчетата, защото така те губят доверие в себе си и това не е добре. Те трябва да са свободни да играят както знаят, аз им давам инструкции и изучаваме много противниците, но също и как можем да се подобрим. Имам страхотни момчета на мое разположение и това е удовлетворение за всеки треньор, който намери такъв тип играчи.

Винаги казвам, че можеш да спечелиш или да загубиш, но трябва да се бориш докрай и да вярваш в това, което правим. Мачовете се решават от отделни епизоди: ако се откажете, когато всичко се обърка, никога няма да се възстановите. Ако вярваш в себе си, можеш да правиш неща, които преди няколко месеца не си могъл", коментира още Раниери.

Снимка: БГНЕС

ОФИЦИАЛНО: Масови уволнения в Милан, Алегри е аут заедно с още трима

Масимилиано Алегри, Джорджо Фурлани, Игли Таре и Жофри Монкада вече не са част от Милан

Дженаро Гатузо се завръща към работата в Серия А

Доскорошният селекционер на Италия поема Лацио

Гласят се масови уволнения в Милан след фиаското този сезон

Милан е изправен пред сериозни сътресения след неуспеха да се класира за Шампионската лига

Давид Рая преди финала с ПСЖ: Намирам се в много добър момент

През изминалия уикенд Давид Рая вдигна титлата в Премиър лийг с екипа на Арсенал. Това е първата му шампионска титла в кариерата на клубно ниво

Де ла Фуенте: Не гледам от кой отбор са играчите

Селекционерът на испанския национален отбор Луис де ла Фуенте застана пред медиите, за да коментира избора си на футболисти за предстоящото Световно първенство

Фабрегас: Комо заслужаваше класиране за Шампионската лига

Старши треньорът на Комо Сеск Фабрегас говори за класирането на отбора за Шампионската лига в края на сезон 2025/26.