Разследват бившия агент на Гарет Бейл за изнасилване

Разследват бившия агент на Гарет Бейл за изнасилване

Започнало е разследване срещу футболния агент Джонатан Барнет, след като бе обвинен в изнасилване, мъчения и трафик на хора, става ясно от документи на американски съд.

Той е бивш мениджър на Гарет Бейл и се пенсионира миналата година. Барнет е и основател на агенцията Stellar Group, преди тя да бъде закупена от ICM Partners и по-късно поета от CAA. Той също така представляваше играчи като Джак Грийлиш, Джордан Пикфорд и Ашли Коул, а един от първите му клиенти извън футбола е легендарният играч на крикет от Западна Индия Брайън Лара.
 
През юли срещу 75-годишния Барнет е подадена гражданска жалба в окръжен съд в Калифорния от австралийка, представена под името Джейн Доу. Тя твърди, че Барнет я е изнасилил повече от 39 пъти, а освен това я е „мъчил“ в продължение на шест години до 2023 г., като я е държал като „сексуална робиня“. Барнет отрича обвиненията, твърдейки че жената е била доброволно с него, но признава, че й е платил повече от 1 млн. паунда след края на връзката.
 
„Когато връзката ми с ищцата приключи през септември 2021 г., тя заплаши публично да я разкрие, освен ако не ѝ платя значителни суми пари. В резултат на тези заплахи й давах пари в продължение на няколко години, като в крайна сметка ѝ платих доста над 1 милион паунда", казва Барнет. 
Тежки обвинения към футболисти на Фенербахче и Галатасарай

Причината е незаконни залагания

Фаворитът Кристъл Палас ще пътува до Кипър в ЛК (жребий)

Фиорентина среща шампиона на Полша

Неустойката на Рубен Аморим достига 16 милиона паунда

Уволнението на португалския мениджър Рубен Аморим може да струва на Манчестър Юнайтед около 16 милиона паунда, съобщава агенция ДПА.

Мануел Нойер под въпрос за гостуването на Борусия Дортмунд

Вратарят на Байерн Мюнхен - Мануел Нойер е близо до завръщане в игра, но треньорът на баварския гранд Венсан Компани не е сигурен дали ще може да използва услугите му в предстоящото издание на "Дер Класикер" срещу Борусия Дортмунд в Бундеслигата.

Ливърпул обяви рекордни приходи от шампионския сезон в Англия

Английският футболен клуб Ливърпул отчете рекордни приходи от 703 милиона паунда за шампионския сезон във Висшата лига, завършил през май 2025, съобщава агенция Ройтерс.

Екзекуторите на Лудогорец и Левски един срещу друг

Италиански сблъсък в Лига Европа