Реал (Мадрид) нанесе разгромна загуба на хита на сезона Жирона (ВИДЕО)

"Кралете" постигнаха успех с 4:0

Реал Мадрид се разправи с Жирона в битката на върха в Ла Лига и надви каталунците с 4:0 в среща от 24-ия кръг на испанския шампионат. Два гола за победата реализира Джуд Белингам, а по едно попадение добавиха Винисиус и Родриго. С тази победа хората на Карло Анчелоти събраха 61 точки на първото място във временното класиране, докато възпитаниците на Мичел остават втори с 56 точки в актива си.

На „Сантиаго Бернабеу“ Реал започна по страхотен начин и поведе в резултата след само 6 минути игра. Федерико Валверде комбинира с Винисиус Жуниор и бразилецът без да се колебае стреля от дистанция, като не остави шанс на Пауло Гацанига.

Десет минути преди края на първата част „лос бланкос“ удвоиха аванса си. Винисиус изведе Джуд Белингам сам срещу вратаря и без да се колебае насочи топката в мрежата.

Английският голмайстор на Реал Мадрид реши мача с втория си гол, който падна в 54-ата минута. Гацанига спаси удар на Винисиус, но Белингам бе на точното място и вкара при добавката.

Точно след изтичането на час игра Реал Мадрид направи убийствена контраатака. При нея бразилските остриета на „кралския клуб“ Винисиус и Родриго показаха страхотната симбиоза помежду си, като Винисиус комбинира с Родриго и той преодоля Пауло Гацанига за радост на феновете по трибуните.

В следващите минути оборотите в мача паднаха предвид разликата в резултата и така до края на мача повече попадения не паднаха.